U 18. kolu ABA Lige Cibona je na domaćem parketu poražena od Budućnoti VOLI 84:67.

Budućnost je dominirala od početka te je ovom pobjedom, petnaestom u ABA Ligi, dodatno učvrstila drugu poziciju na tablici. Cibona ima po devet pobjeda i poraza.

Trener Slaven Rimac nakon utakmice je čestitao pobjednicima no i svojim momcima. Borili smo se no Budućnost je prava, kvalitetna ekipa. U većem smo dijelu utakmice sustizali razliku koja je od prve četvrtine bila desetak poena, rekao je Rimac.

Zaslužena pobjeda gostiju. Bili su kvalitetniji i konkretniji u svim segmentima igre. Na trenutke smo izgledali dobro, a na trenutke loše, a za pobijediti Budućnost se treba biti dobar svih 40 minuta. Ipak, ne mogu zamjeriti sebi i suigračima jer smo se trudili. Jednostavno, Budućnost je bolja ekipa u ovom trenutku, izjavio je Vlado Ilievski.

Kod Vukova je Jure Lalić postigao 15 poena, Jagodić-Kuridža 14, a Rozić 13 uz 9 skokova. Kod gostiju je Dašić postigao 18 koševa, Šehović 15, a Cook 13 uz 11 asista.

Sljedeći tjedan Cibona ide u goste ekipi Szolnoki Olaj no prije toga, u utorak, odigrat će zatvorenu prijateljsku utakmicu s vrlo kvalitetnom turskom ekipom Darüşşafaka S.K.

Cibona – Budućnost VOLI 67:84 (11:21, 19:19, 20:21, 17:23)

Cibona: Kus, Krušlin 6, Skokna, Rozić 13, Jagodić-Kuridža 14, Slavica, Lalić 15, Mavra 2, Siriščević 6, Žižić, Gabrić, Ilievski 11.

Budućnost VOLI: Cook 13, Šehović 15, Dašić 18, Planinić, Subotić 11, Čarapić, Vitkovac 5, Popović, Ivanović, Reynolds 9, Paunić 11, Rikić 2.