Košarkaši Cibone pobijedili su u 11.kolu Lige prvaka u gostima protiv Mornara 81:92 (23:13, 21:29, 13:24, 24:26).

Utakmica je započela vrlo čvrsto s obje strane i malo koševa na samom početku, no domaća momčad se uspjela odvojiti te su na kraju prve četvrtine imali prednost od 10 poena (23:13). Mornar je bio bolji i početkom druge četvrtine, ali uz odličnu igru Andrije Ćorića i Emira Sulejmanovića Vukovi su do poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak na samo jedan koš (44:42).

U drugom poluvremenu Cibosi su se bolje postavili na terenu te uz odličan šut preokrenuli su utakmicu u svoju korist. Do kraja treće četvrtine imali su prednost od 9 poena. Najbolju igru Vukovi su pokazali u posljednjoj četvrtini kada su dodatno učvrstili svoje vodstvo te stigli do važne pobjede na početku nove godine.

U redovima Cibone najbolji su bili Šakić i Ćorić sa 17 poena. Odličnu utakmicu odigrali su Ante Gospić  i Nik Slavica s 12 koševa te Reynolds koji je upisao 17 asistencija.

” Pribojavao sam se utakmice protiv Mornara jer imaju širinu, Amerikance na svim pozicijama i igrali su dobro prošli tjedan. Malo smo se konsultirali za utakmicu večeras. Igrači koji nisu do sada igrali poput Ćorića i Sulejmanovića odigrali su bitnu ulogu. Svjesni smo da moramo mijenjati stil igre zbog situacije u kojoj se nalazimo. Moram pohvaliti i playmakera Reynoldsa koji je imaju 17 asistencija” rekao je trener Damir Mualomerović

” Prošli tjedan smo ovdje odigrali vrlo loše. Večeras je to bila druga priča. Danas smo igrali svi, borili smo se. Sveli smo ih u drugom dijelu na manji broj koševa nego prošli put. Svaka čast cijeloj ekipi i trenerima. Ovo je put kojim trebamo ići. Teško nam je jer igramo svaki drugi dan, ali ova pobjeda je vrlo bitna za ekipu i nadam se da će ih biti još”  izjavio je jedan od najraspoloženijih Vukova večeras Željko Šakić.

MORNAR: Hadžibegović, Čalić, B.Radunović 7, M.Radunović, Bakić 9,  Mijović 16,  Tatum 4, Pavić 5, Ellis 5, Vujošević 13, Mugoša 12, Waller 10

CIBONA: Reynolds 12, Šakić 17, Marinelli 2, Marić, Samac, Ćorić 17, Bošnjak 3, Ljubičić, Sulejmanović 11, Slavica 12, Joksimović 4, Gospić 12