Košarkaši Cibone poraženi su u Draženovom domu od ekipe Zadra rezultatom 70-74 u prvoj utakmici finala HT Premijer lige. Držali su Vukovi egal do posljednje dvije minute kada se Zadrani odvajaju na +10 i tako prelmaju utakmicu u svoju korist. Loša vijest za Cibose što se ozlijedio Amar Gegić koji je sigurno propušta iduću utakmicu dok je za ostatak serije upitan.

Statistički je najbolji bio Danko Branković sa 16 poena, pratili su ga Nathan Reuvers i Roko Prkačin svaki sa po 10 ubačaja.

“Čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi, nije upitno da su bili bolji. Što se nas tiče prva greška je ulaz u utakmicu bez faula u pet minuta. Odgovornost tu snosi prva petorka koja je tako ušla u utakmicu. Nikako nismo našli svoju igru kroz cijelu utakmicu. Naš loš napadački dan je primarno razlog poraza, 77 poena nije puno za primiti, ali ako ne možemo zabiti više od toga to je jako loše napadački. promašivali smo stvari koje je lakše pogoditi nego promašiti. Također imali smo dva neraspoložena playmakera, najbolji play je bio Radovčić koji je imao mjesec i pol pauze. Nismo bili iznenađeni što su Prkačina ostavljali na trici no nismo koristili rješenja koja smo pripremili za te situacije. Nemamo šanse u igri pet na pet na postavljenu obranu jer je Zadar kvalitetniji i iskusniji. Moramo sabrati glave i prespavati noć te napraviti detaljnu analizu za iduću utakmicu.” -kazao je trener Gašper Okorn

“U egalu smo bili do zadnje dvije minute i sve to prosuli u minuti, nema se tu što puno reći. Napdački moramo biti puno bolji, jako smo loši bili u šutu za tri poena, a oni dobri. Moramo uzimati više skokova i kontrolirati igru.” -kratko je rekao Danko Branković