Košarkaši Cibone izgubili su u  14.kolu Lige prvaka na domaćem terenu protiv Oostendea 71:77 (21:22, 10:16, 21:22, 19:17).
Utakmica je započela vrlo izjednačeno, uz odličnu igru Luke Žorića koji je ubacio 11 poena, ali gosti ipak nakon prve četvrtine prelaze u vodstvo od pola koša (21:22). Do kraja poluvremena Oostende je držao rezultat u svojim rukama i tako na poluvrijeme otišao s rezultatom 31:38.
U drugom dijelu utakmice gosti su držali prednost, no Vukovi se uspijevaju vratiti u igru. Samo četiri minute prije kraja, kod rezultata 63:66, imali su priliku dovesti utakmicu u neizvjesnu situaciju odlaskom na samo pola koša zaostatka. Cibosi ipak ne uspijevaju zabiti otvoreni šut što su gosti iskoristili i tako odnijeli pobjedu.

Cibona je tako završila porazom nastup u Ligi prvaka i dalje nastavlja natjecanje u FIBA Europe Cupu.

U redovima Cibosa najbolji je bio Žorić sa 19 poena dok je Reynolds ubacio 15.

“Imali smo priliku u drugom poluvremenu. No promašili smo otvoreni šut, što nas je i koštalo utakmice” rekao je ponajbolji igrač večeras Luka Žorić.

“Čestitke gostima, zasluženo su pobijedili. Mi smo promašili par svojih prilika. Dobro su momci igrali iako smo znali da nemamo šanse za prolaz dalje. Oostende je bio bolji tim večeras. Mi sada nastavljamo dalje unatoč teškom rasporedu koji je pred nama”, dodao je trener Damir Mulaomerović.

CIBONA: Reynolds 15, Šakić 8, Marinelli, Marić, Žorić 19, Ćorić, Bošnjak 3, Rozić 4, Sulejmanović 3, Slavica 14, Joksimović 5, Gospić

TELENET OOSTENDE: Lambrecht, Walden 4, Mwema 9, Kešelj 5, Gillet 15, Salamu 16, Katić 18, Boukichou 6, Djordjević, Jagodić Kuridža 2, Kesteloot 2, Newbill