Košarkaši Cibone u 12.kolu Lige prvaka na domaćem terenu upisali su pobjedu protiv Juventusa 81:72 (21:20, 14:22, 19:18, 27:12).

Utakmica je započela vrlo izjednačeno s malo poena s obje strane, no Cibosi su ipak nakon prve četvrtine imali pola koša prednosti. U drugoj četvrtini gosti su se postavili bolje na terenu te su uspjeli na poluvrijeme otići s prednošću od 7 poena.

Juventus ulazi čvrsto u drugom dijelu te radi prednost od 15:0, ali Vukovi su se uz odličnu obranu u trećoj četvrtini uspjeli približiti na samo 6 koševa zaostatka. Najbolju igru Cibosi su pokazali u zadnjoj četvrtini kada su pogotkom Željka Šakića izjednačili rezultat na 60:60. Do kraja utakmice Vukovi su serijom dobrih šuteva i odličnom obranom preuzeli igru u svoje ruke te tako došli do vrlo vrijedne pobjede u Ligi prvaka.

” Bila je ovo teška utakmica, druga u dva dana, odnosno treća u posljednja četiri dana. Odigrali smo odlično drugo poluvrijeme i to je razlog zašto smo došli do pobjede”, rekao je Luka Žorić.

“Imamo težak raspored. Iako smo slabije ušli u samu utakmicu, pokazali smo bolju igru u drugom poluvremenu, odličnu igru. Perfektno smo odigrali obranu i pokazali smo kako igra prava Cibona”, dodao je trener Damir Mulaomerović.

Vukove je predvodio sjajni Željko Šakić sa 21 poenom , dok je Reynolds ubacio 18.

CIBONA: Reynolds 18, Šakić 21, Marinelli 4, Marić, Žorić 8, Ćorić, Bošnjak 5, Rozić , Sulejmanović 2, Slavica 14, Joksimović 9, Gospić

JUVENTUS UTENA: Diggs 12, Parker, Bičkauskis 3, Sirutavičius 11, Best, Čepukaitis 10, Šalenga 5, Vasylius 6, Galdikas 10, Šulskis 15