Košarkaši Cibone pobijedili su u 6.kolu košarkaške lige prvaka Sig Strasbourg nakon produžetaka 93:88 (18:11, 19:22, 22:20, 17:23, 17:12).

Utakmica je počela vrlo izjednačeno, s malo koševa i dosta promašaja s obje strane. No, već krajem druge četvrtine Vukovi su preuzeli inicijativu te otišli na poluvrijeme s prednošću od 6 koševa (53:59). U drugom poluvremenu Vukovi su bili bolji na terenu, no krajem 4/4 dolazi do pada koncentracije, gosti preuzimaju igru i izjednačuju rezultat (76:76).  Utakmica je tako otišla u produžetke u kojem su igrači Cibone bili čvršći i bolji te tako došli do  zaslužene pobjede večeras.

“Teška utakmica, imali smo dosta pogrešaka, no pokazali smo da smo bolji. Trebala nam je ova pobjeda osobito protiv ovakvog protivnika”, rekao je kapetan Vukova Marin Rozić.

“Pobijedili smo zahvaljujući mojim igračima na koje sam jako ponosan. Bila je ovo teška utakmica, ali pobijedili smo zasluženo. Večeras smo bili bolja ekipa, igrali smo dobru obranu cijelu utakmicu. Ovo je utakmica koja nas je vratila na put. Ovo je prava Cibona. Čestitam svojim momcima“, dodao je trener Damir Mulaomerović.

U redovima Cibone najbolji je bio Reynolds koji je zabio 21 koš, dok je kod gostiju najbolji bio Slaughter sa 21.

CIBONA: Reynolds 21, Šakić 14, Marić, Ćorić, Šiško, Bošnjak 13, Rozić 4, Sulejmanović 11, Slavica 8, Joksimović, Žižić 15, Gospić 7

SIG Strasbourg: Lacombe 14, Slaughter 21, Leloup 7, Sy, Walker 11, Jaiteh 6, Cortale, Ntilikina 6, Travis 9, Murphy 6, Howard 8