davor_kus5-fenerbahce_top16_rnd4_200809Cibona je pobjedom u Splitu 82:83 (27:21, 24:20, 14:17, 17:25) i tako se plasirala u finale doigravanja u kojem prvi susret igra već u utorak u Dvorani Dražena Petrovića protiv Zadra koji je bio bolji od Zagreba.

Split je bolje otvorio utakmicu i vodio je većim dijelom utakmice. Od 13:13 sredinom prve dionice Split prelazi u vodstvo i na poluvremenu ima +10 (51:41). U svlačionici Perasović objašnjava igračima što se događa, koji je cilj i u nastavakui se Cibosi malo po malo vraćaju, da bi tricom Kusa sredinom treće dionice došli na 65:65

Igra se koš na koš do pred sam kraja kada Kus ubacuje tricu za 79:81, uzvraća Delaš tricom za 82:81, Kus polaže za 83:82 nakon čega, 7 sekundi prije kraja, Rozić krade jednu loptu baš Delašu i utakmica je gotova.

Perasoivć je nakon susreta izjavio:”Zadovoljni smo rezultatom i plasmanom u finale. Split je odigrao taktički odličnu utakmicu. Dominirali su gotovo cijelu utakmicu. Bolje smo odigrali u drugom poluvremenu, a prva su dva kvotera obrazac kako ne treba igrati. Završnica je bila otvorena, bolje smo se snašli.”

Cibonu je predvodio Anderson sa 21 poenom (uz 8 skokova i 3 dodavanja), Andrić je dodao 17, Kus 15 (posljednjih 5 Cibone), te Rozić 14 poena. Za domaćine je Štemberger ubacio 21 dok su po 20 su dodali Delaš i Johnson.