jared_homan1

Cibona u FINALU NLB Lige!

Cibona je slavila protiv Hemofarma sa 77:65 (24:11, 20:21, 21:17, 12:16) i tako napravila prvi korak ka osvajanju prvog naslova u NLB Ligi. Cibosi su dominirali tijekom svih 40 minuta i da nije bilo opuštanja pred sam kraj pobjedaa je mogla biti i uvjerljivija. Već na polovici prve četvrtine Cibona radi seriju 14:0 i odlazi na velikih 20:5 pred sam kraj prvih 10 minuta. Tada Hemofarm radi ubacuje par laganih poena za 24:11 nakon prve četvrtine. Perasović je nadmudrio kolegu na suprotnoj strani i smirivši igru uveo je u borbu 5 na 5, gdje je Cibona daleko jača. U tim trenucima Anderson je radio što je htio i pokazao je da je jedan od najboljijh stranaca u povijesti ABA Lige. Hemofarm se ne predaje, ali smirenom igrom u napadu i odličnom obranom Vukovi na veliki odmor odlaze sa +12 (44:32). Nakon odmora kada se očekivao nalet Hemofarma Cibona igra još bolje i imaju +17 (65:48). Slijedi manje opuštanje kada gosti tricama lagano prijete da bi tricom Krstovića rezultat smanjio na samo -8. Vukušić odmah uzvraća i stišava tribine. Večeras je Cibona bila bolja u svakom pogledu i zasluženo čeka boljeg iz susreta Partizana i Crvene zvezde.

Cibose je predvodio Anderson sa 24 koša uz 5 skokova, Callowa je ubacio 18, Kus 12, Prkačin 10 dok je Homan uz 8 poena uhvatio i isto toliko lopti. S druge strane najbolji je bio Vukosavljević sa 18 poena.