tomas_marko

Šokantan poraz Cibone u finalu NLB lige u Areni Zagreb!!!

Cibosi su izgubili od Partizana 74:75 košem Dušana Kecmana 0,6 stotinki sekunde prije kraja produžetka, dok je prednost Vukovima donio neposredno prije toga Bojan Bogdanović svojom prvom tricom iz kuta. Igrači s klupe i vodstvo kluba uletjeli su u teren i slavili naslov, no Dušan Kecman je gađao sa svoje polovice i pogodio te tako donio Partizanu četvrti uzastopni naslov prvaka NLB lige.

Klupa Cibone je prosvjedovala kod slovenskih sudaca, no sudačka trojka je priznala koš iako je na terenu bilo ljudi koji tamo nisu smjeli biti. A samim time i ovaj posljednji koš morao bi biti neregularan. Pokazuje to i snimka HTV-a koja otkriva da je u trenutku upućivanja lopte na koš na terenu bio pomoćni trening Mijatović i Rozić. No, kako bilo, o tom će se košu još danima pričati, a pamtit ćemo ga vjerojatno godinama…

Što se pak igre tiče, Cibona je imala samo dva raspoložena igrača. Iako smo već naviknuti da Gordon i Tomas budu najbolji strijelci Vukova danas su zabili čak 62 koša (po 31 svaki) dok susvi ostali ubacili samo 12 (Udrih 5, Andrić 2 i Bogdanović 5).

Nakon utakmice još vrući i razočarani Tomas ,inače Najbolji košarkaš NLB lige, je rekao:”Nemoguće je da čovjek dobije loptu, primi je u ruke, ispali na koš i to sve za samo šest stotinki. Ma mi smo pogriješili, na terenu je bilo 20 ljudi koji su slavili. Nevjerojatno.

Odlični Gordon ne može vjerovati da su ovako izgubili:”Ne vjerujem, to stvarno nije moguće.

Iskusni Bagarić je dao svoje viđenje:”Bilo nas je previše na terenu, sami smo krivi. Mislili smo da je gotovo, no, eto ga, takve stvari se događaju. Vidio sam Kecmana dok je uputio loptu, no nisam mislio da će dobaciti do koša. Igram već godinama, ali ovo još nisam vidio. A što sad, šest stotinki smo bili prvaci. Sada idem doma poljubiti djecu i suprugu i spavati. Moram prespavati ovu noć, a ujutro ću misliti o svemu.

PRVA ČETVRTINA – 14:15
Cibona ima prvi napad koji ne koristi, a gosti rade prekršaj u napadu (Vraneš). Prvi koš u finalu ubacuje Marko Tomas a Cibona tricom Gordona vodi 5:0. Partizan radi seriju 4:0 koševima Amerikanaca. Na prvi mali odmor se odlazi pri rezultatu 14:15.

DRUGA ČETVRTINA – 31:31
Gosti na samom početku druge dionice rade seriju 7:0 i nakon dvije minute imaju +8 (14:22). Vidjelo se da samo Tomas i Gordon zabijaju što nije dobar znak. Ipak Cibosi se vraćaju i serijom dobrih prodora i koševa Gordon dovodi Cibonu do izjednačenja na poluvremenu.

TREĆA ČETVRTINA – 44:44
Četvrtinu otvara Tomas s dva pogođena slobodna bacanja kada dolazi do incidenta na tribinama gdje je par navijača Partizana počeo sa provokacijama što je rezultiralo sa akcijom redara i policije na tom malom dijelu tribina. I nakon tog petominutnog prekida budi se publika! Tomas zabija u seriji za samo -1. Partizan ponovno vodi 41:44 ali Tomas tricom poravnava rezultat na 44:44. Za sada koševe su ubacili samo Tomas (24), Gordon (18) i Samo Udrih (2).

ČETVRTA ČETVRTINA – 60:60
Posljednju dionicu otvara Andrić, Godon ubacuju tricu. Na isti način uzvraća Mccalebb za 54:56. Minutu prije kraja Partizan ima +1 i napad, no Gordon krade loptu i iznuđuje peti prekršaj Božića. Grdon ubacuje oba i Cibona ima čak i priliku za pobjedu 2,7 sekundi. Tomas nije uspio pogoditi i igrti će se dodatnih 5 minuta.

PRODUŽETAK – 74:75 🙁
Partizan vodi 2:3 i Andrić radi peti prekršaj. Nakon toga Partizan ima čak 5 skokova u napadu u nizu kada i Bagarić radi svoj peti prekršaj. Gordon ubacuje za 64:65 i tada Kecman radi korake i Vukovi koriste napad i vode 2 minute prije kraja. Cibona vodi koševima Gordona, uzvaraća Rašića za +2 Partizana nakon čega Tomas ubacuje dva bacanja za 68:68. Sa crte za slobodna bacanja Roberts odvodi goste na 68:71 20 sekundi prije kraja. Jedno pogođeno bacanje gostiju i trica Tomasa za samo -1 9 sekundi prije kraja. Bojan Bogdanović 6 desetinki prije kraja ubacuje tricu za 74:72, ali Kecman zabija s pola terena za pobjedu gostiju. 🙁