anderson_gecevskiCibona je u Zadru večeras poražena od istoimenog suparnika sa 97:88 (29:20, 19:10, 24:25, 25:33).
Gledatelji u dvorani i ispred malih ekrana imali su priliku svjedočiti pravom derbiju. Rečenica trenera Cibone, Velimira Perasovića, odmah nakon utakmice dovoljno govori:”Čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi, Zadar je imao srce i želju i energiju, sve što je nama nedostajalo.” Čini se da je ozljeda Stipčevića više zbunila Cibose nego domaćine koji u prvih 30 minuta nadigrali Vukove baš na vanjskim pozicijama ali i ispod obruča. Ako tome pridodamo i 6 izgubljenih lopti više -17 prije posljednjih 10 minuta je bilo očekivano.

U posljednjoj dionici sve lopte idu u ruke Andersonu i Prkačinu i Vukovi dolaze na samo -8 u dvije minute prije kraja. Tada Calloway ima čisti ulaz koji blokira Gečevski i u kontri Zadar ubacuje za +10 i za konačnu pobjedu Zadra.

Anderson je ubacio 32, Prkačin 15. S duge strane su čak tri igrača ubacili po 18 poena: Gečevski, Farmer i Boisa dok je Prostran dodao 12.