alan_anderson4-siena_top16_rnd5_200809Cibona je došla i do četvrte pobjede u Ligi za prvaka svladavši Cedevitu sa 98:85 (22:15, 23:19, 20:25, 33:26). Od prve minute Cibona je dala do znanja da i večeras želi upisati pobjedu i da nije bilo opuštanja u obrani pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Doduše, gosti su 36. minuti došli na samo -1 (81:80) ali tada Anderson i Prkačin rade seriju 10:0 i odlučuju utakmicu. Perasović je nakon utakmice bio ljut igrom u obrani, koja nije bila na visini samo par dana prije utakmice u Zadru kojom Cibona  može osigurati jedinicu prije doigravanja i dva tjedna prije FinalFoura NLB Lige u Beogradu:”Nismo imali problema s napadom. Postigli smo 98 poena, uz još mnogo promašenih otvorenih šuteva. Naš je problem bila obrana, u kojoj smo bili nedopustivo loši. Dozvolili smo igračima Cedevite da se vraćaju u utakmicu pogađajući otvorene šuteve. Obrana ni u jednom trenutku nije bila na razini Cibone.

Anderson je ubacio 22, Prkačin 17, Calloway 14, Homan 11 dok je goste predvodio Bradley sa 18 poena. U slijedećem kolu Cibona gostuje u Zadru protiv istoimenog domaćina uz prijenos na HTV2.