Marin Rozić (6. kolo NLB: Cibona 68 - 65 Zadar)

Cibona je upisala i sedmu pobjedu u NLB ligi slaviviši u gostima kod Bosne sa 55:80 (10:26, 16:16, 14:18, 15:20). Prve minute pripale su domaćinu, ali Cibona radi seriju 12:0, a nakon toga koševima  Zubčića, Andrića i Gordona odlaze na prvi odmor pri rezultatu 10:26. Vrl obrzo nakon početka druge četvrtine Vukovi odlaze na +20 (10:30) i susret je bio odlučen.
U visoku pobjedu Rozić je ugradio 14, Zubčič je dodao 13 koševa za malo više od 19 minuta uz 8 skokova, Tomas 13, Radošević 11, Gordon 10. Domaćine je predvodio Šehović sa 13 ubačaja.
Nakon susreta Perasović je samo kratko dodao:”Odlučio je početak susreta u kojem smo stvorili veliku razliku. Bili smo bolji i za razliku od teških utakmica koje smo igrali u Sarajevu ranijih sezona ovaj je bio prilično, rekao bih iznenađujuće lagan. Drago mi je da smo nastavili sa pobjedama u NLB ligi, hvala Sarajlijama na gostoprimstvu.