davor_kus5-fenerbahce_top16_rnd4_200809Cibona je lakše nego smoočekivali slavila protiv Zagreba u Trnskom sa 89:107 (30:28, 11:27, 27:26, 21:26). Zagreb nije mogao računati na MVP-a NLB lige Antu Tomića koji je zbog ozljede susret pratio sa tribina.

Utakmicu je bolje otvorila Cibona, ali se domaćini vraćaju i do 15. minute igra se u “egalu”. Mulaomerović je probijao obranu Vukova koji su večeras načinili čak 29 prekršaja ali su i dalje imali problem u zatvranju pick igre domaćina. Činjenica da je Zagreb u prvih 10 minuta ubacio 30 koševa govori o obrani koju Cibona u tih 10 minuta i nije baš igrala kako smo navikli. Na otvaranju druge dionice igra se koš na koš sve do rezultata 35:35 kada Cibona radi seriju preko Andersona, Kusa i Prkačina i odlazi na nedostnižnih +14 (41:55). Do kraja susreta bilo je to samo privođenje utakmice kraju, što je potvrdio i trener Perasović:”Imali smo problema na startu. Druga četvrtina je presudila i onda je odredila daljnji tok utakmice. Bez obzira na ovu pobjedu još ništa u borbi za prvo mjesto nije gotovo. I dalje mislim da sve tri momčadi imaju dobre izglede i ni jednu utakmicu ne treba uzimati lagano.”

Cibona je u prvom poluvremenu gađala trice odličnih 62% (8/13) a u nastavku je taj postotak održala na jadnakoj visini (20/35). Razlog tome je puno otvornih šuteva koje su koristili Kus (trica 6/7), Princ (4/5) i Troha (3/5).

Razlog ovako visoke pobjede leži i u čak 12 ukradenih lopti Vukova (Zagreb samo 3) i 19 dodavanja (Zagreb 12). Na kraju je Perasović tražio od igrača ozbiljnost jer svaki poen može biti važan na kraju:”Ništa nije gotovo. Zagreb nas može dobiti na našem parketu i zato sam bio ljut na igrače kad bi griješili jer nam svaki poen u konačnici može biti važan, ako se zatvori krug.”

Cibonu je prevodio Kus sa 26 koševa, Anderson je ubacio 18, Prins 17 dok je domaćine predvodio Mulaomerović sa 29 poena.