alan_anderson4-siena_top16_rnd5_200809Cibona je večeras u KC Dražen Petrović pobijedila Split CO sa 102:84 (28:24, 20:20, 26:27, 28:13) u prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka.

Gosti iz Splita su stvarali dosta problema Vukovima prije svega vanjskim šutom koji ih je odlično služio za razliku od Cibosa. Susret je bio izjednačen, a gosti su u 28. minuti imali prednost 60:65. Do tada je Split imao šut za tricu 12/20 a Cibona 0/8. Do kraja susreta Cibona je podigla postotak šuta sa 7 ubačaja od 12 pokušaja (ukupno 7/20) a gosti su promašili idućih 6 pokušaja (12/26 na kraju) što je rezultiralo uvjerljivom pobjedom Cibosa u prvoj utakmici polufinala doigravanja. Loša vijest za trenera Perasovića i momčad Cibone je obnovljena ozljeda Vukušića za kojeg se još znam koliko će izbivati saparketa, dok je Rozić danas nastupio pod virozom.

Nakon susreta Perasović je izjavio:”Falilo nam je obrambene energije u prve tri četrvtine, čim smo ih natjerali na teške šuteve u posljednjoj dionici, obrana je bolje izgledala.

Pljesak sa tribina Perasović je omogućio Prkačinu (23) i Andersonu (22) u posljednjim minutama susreta. Kus je dodao 22, a goste je predvodio Lucas sa 18 poena.

Slijedeć susret na rasporedu je već u subotu u Splitu.