Ponajbolji pojedinci Cibone u porazu protiv Zadra. Zajedno su ubacili 43 poena od 87 Ciboninih

Najbolji pojedinci Cibone u porazu protiv Zadra. Zajedno su ubacili 43 poena od 87 Ciboninih

Košaraši Zadra slavili su u susretu 2. kola NLB Lige sa 87:94 (24:19, 22:18, 15:27, 26:30). Cibona je bolje otvorila utakmicu i povela nakon prvog dijela u kojem je cijelo vrijeme kontrolirala igru i nije dala Zadru da im drži priključak. Tako je bilo sve sredine treće četvrtine kada Zadar dolazi u vodstvo i do krja drže Cibonu na 5-6 poena razlike. Utakmica je odlučena na početku četvrte četvrtine kada Cibosi u 4 minute nisu ubacili poen iz igre, a ni slobodna bacanja im nisu išla. Cibona se nekako primakla u 38. minuti na samo -2 (76:78) ali više od toga nije išlo. Princ je dva puta šutirao tricu za preokret, na žalost oba puta neuspješno.

Na pressici Velimir Perasović je samo konstatirao: Zadar je bio strpljiviji od nas i više zaslužio pobjedu. Treća četvrtina je bila ključna, previše je tu bilo grešaka. Dozvolili smo Rančiću lagane šuteve. Na kraju smo probali presingom, ali nije išlo. Kus i Prkačin nisu igrali u završnici susreta jer nisu bili raspoloženi tijekom cijelog susreta, bili su previše nervozni.