Cibona je novi/stari juniorski prvak Hrvatske!

U reprizi prošlogodišnjeg finala Vukovi su bili bolji od Cedevite 82:77. Prvo poluvrijeme obilježila je odlična igra centarskog dvojca Cibone Josip Popić – Lovro Buljević koji su kreirali predmost 27:15 u 13.minuti. Cedevita je do poluvremena uspijela smanjiti rezultat, a početkom nastavka serijom 9:2 uhvatiti i rezultatski priključak (45:43). U završnici treće četvrtine s dvije trice Ivana Tvrtka Majića i Cibona je stigla do prednosti 64:55.

Cedevita je odlično otvorila posljednju četvrtinu i serijom 10:2 (Musa, Bajo, Barišić) stigla na minimalni zaostatak 66:65, a u neizvjesnoj završnici Cibosi su preko borbenih Šunjića, Mandića, Prše i Uljarevića uspijela doći do pobjede. Kod prednosti Cibone 75:74 važne poene ubacio je Danijel Prša, a Mate Mandić dodao tricu za 80:74. Za Cedevitu je u završnici samo Musa uspijevao naći put do koša što nije bilo dovoljno, pa su tako Vukovi uspjeli zasluženo obraniti naslov.

Kod Cibone Popić je ubacio 22 poena uz 10 skokova. Karlo Uljarević je dodao 15, a Buljević 13 poena. Kod Cedevite najbolji je bio Džanan Musa koji je ubacio 32 poena, a Darko Bajo je dodao 17.

Trener Tomas nakon utakmice rekao je: Jako sam sretan, cijele sezone smo se nadali tom naslovu, bilo je dosta problema, bilo je ozljeda, na kraju smo se skupili i uz probleme u samom finalu sa četiri faula Karla Uljarevića, ozljedu Josipa Popića. Bili smo u jednom trenutku i na “konopcim”, ali momci su pokazali karakter, othrvali se i svaka im čast.

Mate Mandić se nadovezao na trenera Tomasa: Sjajan je osjećaj obraniti naslov za Prvaka hrvatske, bila je teška utakmica, ali na kraju smo prelomili i ostalo nam je dosta snage da odigramo pametno i privedemo kraju i obranimo naslov.

KK CIBONA – KK CEDEVITA 82:77 (22:13; 21:21; 21:21; 18:22)

CIBONA: Uljarević 15, Šunjić 5, Mandić 7, Majić 12, Prša 2, Buljević 13, Jelinić, Bistrović, Popić 22, Nikić 2, Jularić 4, Šebalj.

CEDEVITA: Musa 32, Jordano 11, Bajo 17, Kuzmanović, Barišić 9, Perković 4, Šetka, Dubroja, Montana, Mihalić, Varga Brzica, Medved 4.

U utakmici za treće mjesto Split je slavio protiv Šibenika 81:78.