U 18. kolu HT Premijer lige košarkaši Cibone pobjedili su Vrijednosnice Osijek rezultatom 78-108.

Najbolji igrač u redovima Vukova bio je šesnaestogodišnji Roko Prkačin koji je za 28 minuta provedenih u igri zabio 23 koša uz 7 skokova i valorizaciju 29.

Kod domaćina istakli su se Darling sa 21 i bivši Cibos Ante Gospić sa 19 poena.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Shvatili smo ozbiljno ovu utakmicu i rješili je odmah u prvom poluvremenu, bez obzira što smo bili bez 3 igrača- Rogića, Rozića i Markote. Nije bilo nikakvih problema, od prve do zadnje minute smo kontrolirali ritam i sam rezultat pa smo neke igrače poštedili a nekima smo dali veću minutažu da ih vratimo u formu i mislim da smo u tome i uspjeli. Dobre i vrijedne minute su bile tu i za mladog Prkačina i Ljubičića koji su ih iskoristili na najbolji mogući način.”

Roko Prkačin, igrač Cibone:

”Čestitam ekipi Osijeka na dobroj utakmici. Mi smo rano prelomili utakmicu i odradili to na način na koji smo se i dogovorili. Odličan vjetar u leđa za iduće kolo.”

VRIJEDNOSNICE OSIJEK- CIBONA 78-108 (27-33,15-32, 14-21, 22-22)

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Gospić 19, Mandić 5, Vrkić 4, Ihring 11, Darling 21, Boras 3, Šango 13, Perić 2, Bačić, Kordić, Jelavić, Abu- Abdul.

CIBONA: Bilinovac 7, Ljubičić M. 8, Rogić , Marić 9, Bundović 15, Gilbert 10, Novačić 13, Prkačin 23, Rozić , Ljubičić K. 12, Pilepić 11, Markota.

Iduću utakmicu Vukovi igraju sa Splitom u KC Dražen Petrović u nedjelju, 31. ožujka s početkom u 17.00 sati.