U 11. kolu HT Premijer lige Cibona je svladala gradskog rivala Cedevitu s velikih 21 razlike, odnosno, 94-73.

Košarkaši Cibone od samog su starta kontrolirali situaciju na parketu a ključno je bilo drugo poluvrijeme gdje su Vukovi serijom Marka Ljubičića i Ivana Novačića otišli na dvoznamenkastu razliku i na kraju ga i dobili s čak 50:29.

Cibona je vodeća na tablici HT Premijer lige s  učinkom 9-2, dok je drugi Zadar sa 8-3.

Strijelce Cibone predvodio je Ivan Novačić sa 20 poena i 5 skokova, Marko Ljubičić je ubacio 18 poena a Filip Bundović dodao je 15.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Prvo poluvrijeme nije bilo kako smo se dogovorili, mekano, bez energije. Drugo poluvrijeme smo to onda podigli s dobrom energijom i sa dobrim skokom što je bio ključ. Ekipa Cedevite je dosta jaka u skoku, pogotovo napadačkom, to smo proanalizirali i jednostavno rutinski  na kraju dobili. Malo sam iznenađen jer smo puno imali puno otvorenih šuteva na kraju, je li nam ih protivnik ciljano otvarao ili nije ne znam, ali stvarno smo imali puno i to smo iskažnjavali. Sve u svemu, drugo poluvrijeme zrelo i kvalitetno s naše strane.’

Ivan Kapov, trener Cedevite:

”Zaslužena pobjeda Cibone mada konačni rezultat nije realan s obzirom na cijeli tok utakmice. Cibona je na kraju pogodila jako teške šuteve i tako je rezultat otišao, ali svakako zaslužena pobjeda Cibone.’

CIBONA-CEDEVITA  94-73 (23:18, 21:26, 20:12, 30:17)

CIBONA: Bilinovac 5, Uljarević, M. Ljubičić 18, Marić, Bundović 15, Gilbert 3, Novačić 20, Rozić 8, K. Ljubičić 8, Slavica, Raley Ross 12, Markota 5.

CEDEVITA: Wideman 7, Perković 14, Vidović, Jordano 13, Bajo 5, Buljević, Bošnjak 12, Vitali 4, Popić 7, Čubrilo 7, Matković 4.

Sljedeću utakmicu Cibosi igraju već u subotu, 22.12.  kad će u 12. kolu ABA Lige ugostiti Crvenu zvezdu s početkom u 17.00 sati. Karte za tu utakmicu počinju se prodavati sutra od 16-20 sati i u subotu od 10 sati na blagajni KC Dražen Petrović.