Marko Tomas vs Cedevita 13 NLB 2009-10Cibona je sinoć došla i do 11. pobjede u NLB Ligi svladavši Cedevitu sa 72:87 (14:22, 20:18, 16:15, 22:32) i tako pobjegla prvim pratiteljima na dvije pobjede prednosti.

Vukovi su od prve minute bili u prednosti, a kada su se košarkaši Cedevite približili Cibosi su ubacili u višu brzinu. Prvi put je Krasić ubacio tricu za 43:44 na što Cibona odgovara serijom 9:0, drugi put koševima Baždarića domaćini dolaze na 56:57 a Cibona uzvraća serijom 8:0 za 56:65. Posljednju priliku Cibona je pružila Cedeviti tri i pol minute prije kraja susreta kada su došli na 67:71, ali tadaRozić ubacuje a Gordon tricom za 68:79 odlučuje pobjednika.

Nakon susreta Velimir Perasović bio je zadovoljan: “Izuzetno sam zadovoljan pobjedom jer smo igrali protiv momčadi koja je na svom terenu neugodan protivnik i puna je kvalitetnih i iskusnih igrača koji znaju doći do bacanja i onda kada ne ide iz igre. Pokazali smo pravi karakter i želju, ali ovih 15 razlike na kraju nije realno iako smo kontrolirali tijek susreta. Sad se moramo spremiti za važnu utakmicu protiv Širokog jer bez obzira na dobru formu sada još uvijek nismo osigurali mjesto na Final Fouru što nam je cilj i ove sezone.

Tomas je ubacio 25, Gordon 21, Rozić 18 dok je sdruge strane Krasić ubacio 18.