Vrhunska partija kapetana

Cibona je svladala FMP 85:78 (27:20, 22:28, 20:12, 16:18) i tako došla do 12 pobjede u NLB Ligi.

Utakmicu su Cibosi otvorili odlično napadački na krilima Kusa (19 koševa u prvih 20 minuta) i Callowaya, te su na prvi odmor otišli pri rezultatu 27:20, pri čemu su gosti ubacili čak 12 slobodnih bacanja. Drugu četvrtinu Cibona je odigrala loše, i gosti su preko Raduljice već početkom druge četvrtine došli u egal pa čak i poveli 34:35 tricom Čovića. Do kraja poluvremena Cibona preko Kusa ipak dolazi do minimalne prednosti 49:48. Perasović nije mogao biti zadovoljan igrom u obrani tijekom prvih 20 minuta i drugo poluvrijeme Cibona igra ozbiljnije i stalno je u vodstvu. Sjajnom igrom Prkačina (čak 11 poena u trećoj dionici) i tricom Vedrana Vukušića nakon 30 minuta Cibona ima +9 (69:60).

U 38. minuti Cibona ima +12 (79:67 serijom 10:0) ali ni to nije bio kraj. Nakon nesportske Prkačina na Živanoviću FMP zabija tri napada u 30 sekundi i stiže na samo 79:73 minutu i pol prije kraja, ali slobodnim bacanjima Cibona potvrđuje pobjedu.

Nakon utakmice Perasović nije bio zadovoljanigrom u prvih 20 minuta:”Vrlo smo loše igrali u prvom poluvremenu, jer kada u prvih 20 minuta primiš 48 poena onda ne mogu drugačije okarakterizirati našu igru. Tim periodom nikako ne mogu biti zdovoljan, u nastavku je već bilo bolje. Ono što je nama jako važno je što prije uklopiti Andersona u momčad, jer nam je on strahovito važan igrač, košarkaš koji nam treba. uzgred, moram reći da smo na jedan način igrali protiv Budućnoti u Podgorici a potpuno drugačiji sada protiv FMP-a. Puno više srljamo u igri nego na početku sezone. Umjesto da s devet razlike odemo na 15 i prelomimo utakmicu, počnemo raditi greške, što protiv ekipe koja zna što želi kao što je to znao FMP nije dobro.

Prkačin je ubacio 20 poena uz 7 skokova te po 3 asistencije i ukradene lopte, Kus sa 23 je bio najbolji strijelac, dok je Calloway ubacio 16.