Najbolja moguća pozivnica za Asvel!

Marko Tomas vs Partizan Game15 NLB 200910 69-59

Cibona je pobjedom protiv Partizana u derbiju 15. kola NLB Lige 69:59 dala najbolju pozivnicu navijačima za susret protiv Asvela koji će odlučiti o plasmanu u TOP16 Eurolige.

Perasović večeras nije mogao računati na Vukušića dok su gosti iz Beograda došli bez Marića. Tijekom svih 40 minuta najviše problema Vukovima je zadavao visoki centar Vraneš (229cm) koji je skupio 15 skokova uz 7 blokada. Nakon prosute prednosti koju je Cibona imala na kraju prve četvrtine i početku druge, momčadi su bile izjednačene. Vidljivo je nakon pauze da šuteri nisu bili previše raspoloženi ali su se obje momčadi borile za svaku loptu.

Pri rezultatu 52:53 Tomas ubacuje tricu i dvicu (u istoj akciji se ozlijedio Rozić, još se ne zna ozibljnost ozljede), Bogdanović ubacuje za 62:53 i utakmica je odlučena.

Marko Tomas je ubacio 25, Andrić je odigrao odličnu partiju prije svega u obrani ubacio je 16 koševa, dok je MVP utakmice centar Vraneš sa indeksom 31.