Zanimljivu utakmicu gledali smo u Zaboku. Cibona je u 15. minuti imala 18 koševa viška (24:42), da bi Zabok u 34. minuti došao do viška od 7 koševa (75:68). Na kraju je ipak presudila kvaliteta gostiju koji su do kraja postigli 21 koš, a Zabok samo jednu tricu i Zagrepčani su zasluženo slavili s 11 koševa razlike (78:89).

Gosti su otvorili serijom 0:6, da bi Cinac i Owens serijom od po pet koševa u 4. minuti doveli Zabok u rezultatski priključak. No Zagrepčani su se brzo sabrali, vrlo brzo odgovorili serijom od 9:0 (10:19), pa je Tomas na ulasku u 7. minutu morao pozvati minutu odmora. Domaći su se uspjeli spustiti na -4 (17:21), ali novom serijom od 12:0 Cibona minutu prije kraja prve četvrtine nakon koša i dodatnog slobodnog bacanja Pavkovića dolazi do dvoznamenastog vodstva (17:29).  Cibona je odlično kreirala napade za svog centra Pavkovića koji je u prvoj četvrrtini postigao 9 koševa, a na semaforu je stajalo 17:31.

U drugoj četvrtini Zabok je postavio zonu, koja je nakratko donijelo ploda. Nakon pet ubačaja Cinca Zabok se spustio na -9 (24:33), no redove gostiju tada pokreće Radovčić i u 14. minuti imaju +16 (24:40), što naravno tjera Tomasa na novu minutu odmora. Još je to gore izgledalo za domaće kada je Majcunić s linije slobodnih bacanja donio gostima 18 koševa viška (24:42). Na krilima Owensa Zabok je u 19. minuti uspio tu prednost prepoloviti na -9 (40:49) i natjerati klupu Cibone na minutu odmora, a isti je igrač 30 sekundi prije kraja položio za 42:49. Gosti promašuju napad, a Cvitanović sa sirenom pogađa za 44:49 i delirij u dvorani i povratak Zaboka u utakmicu.

Sredinom treće četvrtine polslije trice Savića Zabok se spustio na -3 (56:59), no Cibona u samo dvije minute odgovara serijom od 8:0 i ponovno ima dvoznamenkasto vodstvo (56:67). No u ludoj završnici treće četvrtine nakon nesportske pogreške Vukovića Zabok se koševima kapetana Črnjevića spsustio na samo -1 (67:68) .

U 31. minuti Zabok je prvi puta poveo nakon polaganja kapetana Črnjevića (69:68). Nakon dosuđene četvrte osobne pogreške Aranitioviću u 32. minuti, klupa Cibone dobila je i tehničku pogrešku, a igrači  Cibone nakratko su napustili pakret što je izazvalo novu tehničku pogrešku, a Savić je zabio šest slobodnih bacanja za vodstvo Zaboka od +7 (75:68). Nakon toga Zabok je nestao bez parketa. Cibona se se ekspresno vratila serijom od 7:0 (75:75) u 34. minuti utakmice, a onda koševima Perasovića na ulasku u 37. minutu i povela (75:77).  Aranitović je polaganjem porodužio  seriju  Cibone od 11:0 (75:79) i Tomas je prisiljen pozvati minutu odmora, nakon bezidejnosti njegove momčadi u napadu, a Majcunić i Perasović produžili su seriju na 15:0 (75:83) dvije minute prije kraja kraja i tu je zapravo priči bio kraj. Aranitović je tricom za 75:86 potvrdio pobjedu gostiju. Rebić je nakon tricom prekinuo šestominutni post Zaboka bez koša (78:88), da bi Vuković u samoj završnici pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 78:89.

Najefikasniji kod Zaboka bio je Emil Savić s 15 koševa uz 5 asistencija, Dino Cinac pridružio je 14 uz 7 skokova, a Antonio Črnjević i Zac Owens po 12 koševa. Prvo ime utakmice bio je Aleksandar Aranitović koji je imao double-double učinak od 22 koša i 11 skokova, Ivan Perasović upisao je 17 koševa uz 7 skokova, Ivan Majcunić 16, također uz 7 skokova.

ZABOK – CIBONA 78:89 (17:31, 27:18, 23:19, 11:21)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Vovk, Galić i Grubišić.

ZABOK: Sikirić 4, Damjanić, Cinac 14 (3-3), Tomić 2, Šustić, Antonić, Savić 15 (7-8), Črnjević 12 (2-3), Owens 12 (0-1), Rebić 9, Borovčak, Cvitanović 10 (1-1). TRENER: Ivan Tomas

CIBONA: Vuković 12 (4-6), Radovčić 13 (3-3), Perasović 17 (4-4), Majcunić 16 (4-4), Golemac, Pavković 9 (1-2), Aranitović 22 (4-8), Ferderber, Bandov, Krizmanić. POMOĆNI TRENER: Bariša Krasić

Tekst/Photo: KK Zabok