U 22. kolu HT Premijer lige Cibona je u Domu sportova izgubila od Cedevite rezultatom 99-84. Vukovi su tako regularni dio sezone završili na drugom mjestu sa omjerom od 17 pobjeda i 5 poraza te će u prvoj seriji doigravanja igrati sa Zabokom dok će sa prvog mjesta u doigravanje Zadar koji je pobjedio Šibenik.

Prva četvrtfinalna utakmica sa Zabokom igrat će se u utorak u 18h u KC Dražen Petrović.

Ivan Velić, trener Cibone:

“Prvo poluvrijeme je bilo korektno, ali u drugom se kad je Cedevita digla agresiju nismo snašli. No, mi smo ispunili svoj osnovni cilj. To je da smo i u ovoj utakmici dali veliku minutažu mladim igračima i s te strane sam zadovoljan. Naravno da je bilo loših trenutaka, ali to moramo analizirati i pokušati popraviti.”

Josip Bilinovac, igrač Cibone:

”Dobra utakmica sa 2 različita lica u 2 poluvremena. Fizički smo odgovorili Cedeviti i ispoštovali smo ono što smo se dogovorili, no, u drugom je poluvremenu Cedevita nametnula svoj ritam i mi se tu nismo uspjeli snaći. Potom su se brzo odvojili na dvocifrenu prednost i priveli utakmicu kraju. Nastojat ćemo se što prije odmoriti, počinje najzabavniji dio a to je playoff.”

CEDEVITA-CIBONA 99-84 (26-23, 17-22, 31-16, 25-23)

CEDEVITA: Krušlin 7, Stipanović 6, Ramljak 5, Cobbs 9, Cook 23, Banić 4, Žganec 2, Perković 6, Bošnjak 8, Popić 5, Pullen 6, Murić 18.

CIBONA: Markota 10, Marić 16, Ljubičić K. 5, Bilinovac 11, Ljubičić M. 4, Novačić, Pilepić 5, Rogić 10, Bundović 9, Prkačin 7, Rašić 7.