Košarkaši Cibone pobijedili su na gostujućem terenu momčad Splita rezultatom 80-97 u 15. kolu HT Premijer lige.

” Prije svega bih čestitao svojim momcima. Pokazali smo karakter iako smo imali određene greške i mlako ušli u utakmicu. Pokušali smo povećati rotaciju i pridonijeti momčadskom duhu”, izjavio je nakon utakmice u Splitu trener Cibone Ante Nazor.

” Mi moramo još rasti. Skoro smo izgubili utakmicu. To se ne smije događati ako mislimo biti ozbiljna ekipa. Očekivao sam težu utakmicu nego što je to bilo u Kupu jer je protivnik dignuo formu. Mi se još uvijek tražimo. Čestitao bih protivniku i ovoj publici u Splitu”, zaključio je Nazor.

” Ušli smo slabo u utakmicu, ali smo se uspjeli vratiti do poluvremena. Vratili smo onu igru koju smo i trebali igrati od početka. U trećoj četvrtini smo prelomili utakmicu i na kraju zasluženo pobijedili. Čestitam Splitu na dobroj utakmici”, podvukao je Cibonin košarkaš Luka Žorić.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Tomas sa 21 i Novačić sa 18 koševa, dok je Split predvodio Širko sa 18.

Sljedeću utakmicu Cibona će na gostovanje kod starog rivala Zadra u 19. kolu ABA lige. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak, 5.veljače u 21 sat uz direktan prijenos na Arena sportu.

Split – Cibona   (20-21, 22-20, 14-32, 24-24)

CIBONA: Bilinovac , Uljarević 10, Ratkovica 8, Geramipoor 6, Žorić 15,  Ćorić, Gilbert 3, Novačić 18, Bošnjak 14, Rozić 2, Ljubičić, Tomas 21

Split: Scott 10 , Kalajžić 10 , Kedžo 16, Filipović 6, Marić, Marčinković 12, Najev , Jukić 6 , Vrgoč,  Špaleta 2, Širko 18, Vručinić, Galić