U 8.kolu A-1 lige Cibosi su pobijedili Zabok 94-83 (20:18, 28:22, 18:18, 28:25).

Vukovi su krenuli susret s petorkom: Bošnjak, Šakić, Gospić, Šiško, Slavica. U sastav se vratio Marinelli, dok su utakmicu s tribina gledali Žižić i Reynolds (nema pravo nastupa u prvom dijelu A-1 lige).

Zabok je pružao odličan otpor tijekom prvog poluvremena i cijelo se vrijeme držao u igri. Sredinom druge četvrtine je došlo čak i do izjednačenja (29:29). U vrlo izjednačenom prvom dijelu uz fantastičnog Slavicu (21p) Cibosi odlaze na odmor s prednošću od +8 (48:40).

Cibosi ulaze u drugo poluvrijeme s više čvrstine i lakše dolaze do izrađenih šuteva. Iskusna Cibona dodala je gas kad je najviše trebalo i tako uz razigranog Šiška i Marića te dužu klupu došla do još jedne ovotjedne pobjede.

Trener Damir Mulaomerović kratko je prokomentirao ovu utakmicu: ” Poslije velike potrošnje koju smo imali logično je bilo da smo imali malo slabiji ulaz. Pobjeda je pobjeda, idemo dalje.”

Čestitao bih Ciboni na pobjedi. Nismo ni sami bili svjesni prilike koju smo imali. Kad se lomila utakmica u drugom dijelu, kad smo još bolje mogli priprijetiti, napravili smo neke greške koje se protiv Cibone ne mogu napraviti. Ne možemo biti nezadovoljni, dosta smo poena zabili, ali nažalost obrana nam je bila slaba” izjavio je trener gostiju Dragutin Črnjević.

Najbolji strijelac među Vukovima bio je Slavica s 28 poena, a kod gostiju Smajlagić s 26 koševa.

CIBONA: Uljarević, Šakić 14, Marinelli 2, Marić 13, Ćorić 2, Šiško 11, Bošnjak 6, Rozić 2, Sulejmanović, Slavica 28, Joksimović, Gospić 16

ZABOK: Zrnić 16, Tomsick 9, Kapusta 6, Lež, Demo, Krolo 9, Črnjević 7, Palac 2, Tuđen, Šarac 7, Jambrović 1, Smajlagić 26