Jamont Gordon (6. kolo NLB: Cibona 68 - 65 Zadar)

Cibona je ostvarila i šestu pobjedu u NLB Ligi slavivši protiv Zadra sa 68:65 (15:16, 13:19, 9:9, 31:21). Susret je bolje otvorila Cibona koja tricom Vukušića otišla na 8:5, na što gosti uzvraćaju  preko Rančića koji ubacuje tri bacanja nakon prekršaja Rozića za 10:14 što Vukovi do kraja prve četvrtine smanjuju na 15:16. U nastavku se Zadar bolje postavlja i ima u trenucima čak i +11 (28:39, 35:44). U posljednjoj dionici Graves reicom preko čovjeka ubacuje za 40:44, Radošević polaže za -2 (42:44) i ponovno Graves polaže uz dodatno bacanje za 45:44. Manje od 5 minuta prije kraja rezultat je izjednačen (52:52). Perasović prelazi na zonu koju brzo razbija Rančić tricom ali šut srećom nije ušao, dok je s druge strane Tomas sa 7 metara ubacio za 62:59 (37 sekundi prije kraja).

Zadar ide na tri poena, ali Ružić ne ubacuje. Loptu hvata Stipčević koji forsira tricu, da bi Rozić nakon blokade Stipčevića dodao Gordonu za +5 (64:59). Zadar se ne predaje i 7 sekundi prije kraja Ružić ubacuje uz dodatno bacanje (64:62). Gosti idu na brzi prekršaj na Gordonu koji ubacuje oba bacanja za 66:62, Rančić tricom smanjuje na 66:65 samo dvije sekunde prije kraja, ali Gordon s crte slobodnih bacanja postavlja konačnih 68:65.

Nakon utakmice trener Perasović bio je zadovoljan igrom u obrani:“Dali smo maksimum, a iako to nije u ovom trenutku ono što bismo svi željeli, sretan sam i zadovoljan. Probleme u napadu koje smo imali tijekom cijele utakmice, nadoknadili smo izuzetnom borbenošću u obrani.

Najbolji strijelac kod Cibone bio je Marko Tomas sa 20 poena uz 4 skoka, dobru partiju pružio je Gordon koji je u završnici bio precizan s linije slobodnih bacanja (11 koševa uz 5 skokova i 3 dodavanja). Antonio Graves je ubacio 11, Rozić 10,