Pred punim tribinama dvorane Krešimira Ćosića Zadar je i večeras slavio protiv Cibone 86:77 (17:19, 31:19, 19:16, 19:23). recept je bio isti kao i u drugom kolu: čvrsta obrana na Prkačinu i česte rotacije igrača, a slavlju je pridonijela i slabija partija ključnih igrača Ciobne (Prkačin, Kus i Calloway su zajedno ubacili samo 24 poena).

Na samom početku Zadar je krenuo agresivno i vodio 9:6 i 13:9, ali na prvi odmor se odlazi pri rezultatu 17:19 za Cibonu. Koševima Vukušića i Trohe prednost Cibone iznosila je 25:19, ali se Zadar ne predaje i dolazi do vodstva 28:27. Tada je krenla i trica domaćina i već u 17. minuti Zadar ima +10 (43:31) da bi se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 48:38.

U drugo poluvrijeme Zadar dolazi i do 15 poena prednosti u 24. minuti (55:40), ali tada Cibona pokazuje da se nema namjeru predati i u 34. minuti dolazi na samo 67:61. Stipščević ubacuje nemoguću tricu, ali Cibona radi seriju i dolazi na -3 (70:67). Igra se koš na koš i pri rezultatu 78:73 Prkačinu se svira peti prekršaj u napadu (?!?) čime su šanse Cibona da dođe do preokreta svedene na puku teoriju.

Trener Cibone na pressici je čestitao domaćinima:”Ovo je zaslužena pobjeda Zadra. U 2. četvrtini smo dopustili da Zadar ode na 15 razlike i više ih nismo mogli uhvatiti. Mislim da je prekršaj Prkačina bio ključan jer je mogao biti sviran i na drugoj strani, ali to ne umanjuje zasluženu pobjedu Zadra. Ovo je bila pobjeda koju su jako željeli.”

Sa trenerm se složio i Vukušić:”Čestitke Zadra na zasluženoj pobjedi. Večeras je za nas bila ključna 2. četvrtina kad smo primili previše poena i nismo bili dovoljno koncentrirani. Zadar je tada napravio razliku koju više nismo mogli sustići.”

Anderson je iako nespreman bio prvo ime Cibone sa 18 poena za 23 minute koliko je proveo na parketu, dok su domaćine predvodili Ivanov sa 22 i Stipčević sa 20 koševa.