Odlična partija Homana, 11 koševa i 10 skokova

Cibona je slavila u susretu 14. kola NLB lige protiv Hemofarma sa 79:75 (22:26, 23:20, 24:18, 10:11). Nakon što je liječnička ekipa zaključila da Troha neće biti spreman za utakmicu, kada se u 14. minuti ozlijedio Longin uz suspendiranog Marshalla, Perasoviću je nedostajala širina na vanjskim pozicijama. Ako tome pridodamo i raspoložene Markovića i Mačvana utakmica je bila u egalu. Prvu seriju radi Cibona preko raspoloženog Prkačina, gosti uzvraćaju preko Markovića i dolaze do 55:60 u 25. minuti, ali ponovno Prkačin kreira seriju 12-0 Vukova za 67:60 pred sam kraj treće četvrtine u kojoj je Prkačin ubacio 11 poena od 24 Cibonina koša. U posljednjoj dionici gosti forisraju tricu (ukupno 5/26), u posljednjoj minuti Božović i Pavković srećom promašuju otvorene šuteve, a 18 sekundi prije kraja Kus ubacuje oba bacanja za 77:74. Odmah nakon toga Calloway radi osobnu na Pavkoviću koji ubacuje samo jedno bacanje 12 sekundi do kraja, dok Rozić pogađa oba za konačnih 79:75.

Velimir Perasović, trener Cibone:”Ova je utakmica mogla otići i na stranu Hemofarma, riječ je o momčadi koju cijenim možda i najviše u ligi jer igraju pametnu košarku a uslijed toga pucaju puno slobodnih bacanja, što je i u ovoj utakmici bio slučaj. Mi smo bili prenervozni, a u prvom dijelu nismo bili pravi u obrani.”

Prkačin je ubacio 17 (7 skokova), Kus 16, Rozić 15 te Homan 11 uz 10 skokova, dok su za goste Mačvan i Marković ubacili po 19 poena.