U susretima osmine finala PH juniorske selekcije Cibone i Cedevite Junior upisale su pobjede koje si ih odvele u četvrtfinale. Cibona je slavila u Velikoj Gorici rezultatom 104:85 u susretu gdje je dominirao dvojac Lukša BuljevićVito Vujović, a snažnu podršku su imali u Marku Vučiću. Gorica je nadu gajila do prvih minuta posljednje četvrtine kada je stigla na minus 6 (74:80).

Buljević je utakmicu završio s 34 poena i 8 asista. Vujović je dodao 31 uz 11 skokova, a Vučić 18 uz 9 skokova. Kod Gorice Stjepan Patrik Trefil je ubacio 24, Hrvoje Majcunić 19 uz 7 asistencija.

GORICA – CIBONA 85-104 ( 20-27, 30-24, 19-29, 16-24)

KOMPLETNA STATISTIKA

Cedevita Junior je nadigrala Vindiju 104:54 u susretu gdje je početkom druge četvrtine vodila 30:4. Andrija Jelavić je ubacio 30 poena uz 8 skokova, Andre Skelin 21 uz 7 skokova. Kod Vindije najefikasniji Luka Čevra (18).

U četvrtfinalu Cibona će ugostiti Zadar, a Šibenka će biti domaćin Cedeviti Junior.