Cibona nije uspijela parirati favoriziranom Zadru koji je u Zagrebu slavio 108:89. Nakon trice Lukše Buljevića u 12.minuti sastav Ivan Jurana je vodio 36:33. Tada je uslijedila serija Zadra 16:0 koju je tricom zaključio Lovre Stanović za 49:36. Na poluvremenu je bilo 62:47. U nastavku je maksimum Cibosa bio dolazak na minus (64:72), a gosti predvođeni Mihaelom Buljanom (31p, 18sk) imali su i 31 razlike (108:77). Maksim Matulina je ubacio 17, Krševan Klarica 16, a Duje Brala 15. Kod Cibone daleko najefikasniji Buljević 36 poena (šut 14/17), a Vito Vujović je dodao 20.

Zanimljiva utakmica, na kraju je rezutat i previsok za goste jer smo se zaista gotovo cijelu utakmicu dobro držali. Čestitao bi svojim momcima na borbenosti, s time da smo ovdje najmlađa momčad. Igra dobar dio kadeta koji su 2005. godište. Prvo poluvrijeme korektno, problem je bio u izgubljenim loptama i njihovim napadačkim skokovima. Mi imamo kompletno drugačiju momčad u odnosu na prošlu sezonu. Prkačin nam ne igra za juniore, Paponja je otišao u Zadar, Majcunić u Goricu, Svoboda u Hermes. Jenostavno smo se odlučili pomladiti momčad, ove utakmice njima daju puno iskustva, tako da sljedeće godine imamo, kao i uvijek, izvrstan omladinski pogon. Okrećemo se kadetskom prvenstvu, imamo stvarno dobru momčad. Čestitao bi Zadru, igraju fantastično, pokriveni su na svim pozicijama, imaju i širinu i mislim da gledamo na budućeg prvaka Hrvatske. – rekao je trener Ivan Juran.

CIBONA – ZADAR 89-108 ( 29-31, 18-31, 23-25, 19-21)