Cibona je u 27. kolu HT Premijer lige gostovala u Zadru kod Sonik Puntamike i opravdala ulogu favorita rezultatom 89-63.

Vukove su predvodili Novačić sa 16 poena (2sk, 2 as), Planinić s 15 (7sk) i Branković sa 14 poena (4sk, 2as). Igru je nakon 3 minute napustio Jakov Mustapić zbog uganuća gležnja, no ozljeda je lakše prirode.

Vladimir Jovanović:

Očekivali smo da ćemo imati utakmicu dan prije tako da smo ovdje stigli s više svježine nego li smo planirali. Počeli smo s dosta energije, ali smo bili i dekoncentrirani i izgubili 11 lopti u prvom poluvremenu. U drugom smo odigrali puno bolje i odgovornije i na kraju je individualna kvaliteta došla do izražaja. Puntamici želim puno sreće u nastavku.

Ivan Novačić:

Dobili smo utakmicu na jako teškom gostovanju. Najbitnije je da smo u formi, da dobro izgledamo i da se dižemo. Sad se moramo pripremati za Goricu koja će isto tako biti zahtjevna.

SONIK PUNTAMIKA – CIBONA 63-89 (14-17, 14-18, 15-24, 20-30)

KOMPLETNA STATISTIKA

Snimka utakmice

Iduće kolo Cibona će u Draženovom domu ugostiti Goricu. Utakmica se igra u srijedu, 31. ožujka s početkom u 20.00 sati.