U 1. kolu Jedinstvene kadetske lige kadeti Cibone pobijedili su Osijek sa 88-62.

Unatoč očekivanoj i naposljetku sigurnoj pobjedi Cibone, domaćini iz Osijeka su se dobro držali cijelo prvo poluvrijeme. Istina, ni jednom nisu prešli u vodstvo, a posljednje je izjednačenje bilo pri 10:10 nakon sedam minuta igre, no na veliki odmor se otišlo s  34:41.

Kadeti Cibone su pokazali svoju punu snagu u posljednjoj četvrtini kada su se s +10 odvojili na najviših +29 otprilike minutu do kraja utakmice.

Osječane je predvodio kapetan Marin Jurić s 26 poena, 8 skokova i jednom blokadom, a pratio ga je i Blaž Vojedilov s 11 poena, 4 skokova i 4 asistencije.

Kod Cibone se istaknuo Noa Svoboda s 27 poena, 10 skokova i 8 asistencija. Lovro Hajdinović je ubacio 19 poena uz 9 skokova, dok je Vito Vujović dodao 17 poena uz 11 skokova i 4 asistencije.

OSIJEK – CIBONA 62-88 (13-18, 21-23, 16-19, 12-28)

OSIJEK – CIBONA KOMPLETNA STATISTIKA

Ivan Juran, trener Cibone:

Čestitam svojim momcima na prvoj pobjedi. prva je utakmica uvijek nepoznania, pogotovo kad nismo imali saznanja kako Osijek igra. Kad smo uspjeli uspostaviti ibrambeni balans, puno se toga kasnije otvorilo. Zbog toga je puno više trebalo da prelomimo utakmicu. Čestitam i Osijeku na korektnoj utakmici i idemo se pripremiti za iduću utakmicu.