U 12. kolu ABA Lige Cibona je izgubila od Crvene zvezde rezultatom 54-76.

Poslije početnog opipavanja pulsa i rezultatske klackalice, Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita i odlijepila se na sigurnu razliku koju nije ispuštala do kraja utakmice.

Najefikasniji u redovima Vukova bili su Marko Ljubičić sa 17 i Igor Marić sa 12 poena.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Čestitke Zvezdi, bili su bolji i zasluženo su dobili. Mi smo pokušali sve što smo mogli u ovom trenutku, nismo uspjeli, mada u 30 minuta 12 razlike i nije nedostižno. Zadnja četvrtina je završila 16:6 što je dosta loše po nas ali jednostavno uzrok tome je i kvalitet protivnika i šesta utakmica u 12 dana kod nas  uz skraćenu rotaciju. Nismo imali onakav otpor kakav smo željeli protiv ovakve ekipe.”

Milan Tomić, trener Crvene zvezde:

”Mislim da smo iskontrolirali svih 40 minuta. Znali smo da je Cibona odigrala fenomenalno protiv Budućnosti i da će pokušati odigrati još jednu takvu utakmicu i da će nas pokušati dobiti. Zato je priprema za ovu utakmicu bila odlična i igrači su napravili sve što sam tražio od njih, od sastanka u hotelu do terena, gdje su oni odigrali 100% sve što sam tražio. Samo jednu zamjerku bi imao a to je 19 grešaka, što je mnogo za jednu utakmicu ali generalno zasluženo smo pobjedili.”

CIBONA-CRVENA ZVEZDA 54-76 (18-24, 13-14,17-22,6-16)

CIBONA: Bilinovac, Uljarević, Ljubičić M. 17, Marić 12, Bundović 4, Gilbert 6, Novačić, Rozić 2, Ljubičić K. 2, Slavica, Raley-Ross 6, Markota 5.

CRVENA ZVEZDA: Ragland 8, Čović, Kešelj, Perperoglou 10, Davidovac 6, Nenadić 6, Lazić 3, Baron 16, Ristić, Simanić 5, Zirbes 7, Ojo 15.

Iduću utakmicu Cibosi igraju 28.12. u gostima kod Igokee, dok će sljedeću domaću utakmicu igrati 4.1. protiv FMP-a.