Košarkaši Cibone pobijedili su u na domaćem terenu u A-1 ligi momčad Zagreba sa 91:87 (18:19, 26:23, 12:25, 35:20).

Cibosi su slabije otvorili utakmicu. Zagreb je na samom početku napravio razliku 4:0 i igrao bolje sve do kraja prve četvrtine kada su se Vukovi probudili i uspijeli smanjiti zaostatak na samo pola koša, 18:19. Dobru igru nastavili su i u drugoj četvrtini. Obje momčadi igrale su vrlo izjednačeno, no Cibosi su uz nekoliko dobrih akcija preokrenuli rezultat te na poluvrijeme otišli s rezultatom 44:42.

Nastavak utakmice donosi pad igre u trećoj četvrtini kada je u redovima Cibone potpuno pala koncentracija što je iskoristio Zagreb koji je na kraju četvrtine imao prednost 56:67. Sama završnica bila je vrlo napeta, Vukovi su se vratili 3 minute prije kraja slobodnim bacanjima Bošnjaka, 80:80, nakon čega su podigli svoju igru te iskusno stigli do nove pobjede.

Trener Vukova Damir Mulaomerović nije bio zadovoljan igrom svoje momčadi.

” Ne možemo biti zadovoljni. Spasili smo utakmicu u zadnjih nekoliko minuta. Pravu igru pokazali smo tek na kraju. Mi smo dosta ispražnjeni nakon 73 utakmice, dok je Zagreb izgledao puno svježije. Uz sve to pogodila nas je i ozljeda Reynoldsa odmah na početku. Dosta smo se potrošili u ovoj utakmici. Zagreb nas je iskažnjavao šutevima sa 3 poena. Na kraju mogu samo biti zadovoljan zadnjim minutama i pobjedom, a ostatak moramo popraviti”, izjavio je nakon utakmcie trener Damir Mulaomerović.

Kod Cibone najbolji su bili  Šakić sa 29 poena i Rozić sa 19 poena.

CIBONA: Reynolds, Uljarević, Šakić 29, Marinelli 4, Marić, Žorić 11, Ćorić, Bošnjak 11, Rozić 19, Sulejmanović 4, Joksimović 13, Gospić

ZAGREB: Majcunić 12, Junaković 21, Perić, Vitali 10, Vlaić 6, Batur 16, Marčinković 19, Krapić 3, Macner, Palokaj