Jamont Gordon vs Naletilic @ Široki 14 NLB 2009-10Cibona je slavila na gostovanju kod Širokog sa 72:83 (21:12, 12:22, 18:22, 21:27) u posljednjoj utakmici u 2009. godini.

Utakmicu je domaćin otvorio bolje i preko Špralje dolaze do 21:12, dok Cibonu u igri drži Bogdanović. Agresivnom obranom cibona prisiljava domaćine na par grešaka pred sam kraj poluvremena i na odmor se odlazi pri rezultatu 33:34.

U nastavku je Cibona zaigrala još agresivnije i već u 27. minuti Vukovi imaju prednost 40:54. Slijedi opuštanje što kažnjava Štemberger tricom, zatim Naletilić i Grgat ubacuju samo po jedno slobodno bacanje za 49:54, ponovno Štemberger ubacuje za 51:54 nakon krađe lopte Tomasu. Perasović podiže ritam u obrani i sa dvije trice Marina Rozića,
dvicom Bogdanovića i raspoloženim Tomasom u posljednjim minutama susreta sve je bilo riješeno.

Trener Cibone Velimir Perasović:”Za nas je ovo bila izuzetno teška utakmica, jer je Široki momčad koja ima kvalitetu, koja zna stajati na terenu i koja igra dobru košarku. Evidentno je da je presudio broj izgubljenih lopti domaćina na koje smo ih mi prisilili čvrstom igrom. Momčad je još jednom pokazala mentalnu snagu i nadoknadila adgresijom propuste s početka utakmice.

Gordon i Tomas su ubacilipo 17 koševa (Gordon je dodao i 6 skokova i 9 asistencija), Bogdanović je ubacio 16, Rozić 14 te Radošević 10. Domaćine je predvodio Štemberger sa 19 koševa.