Dostojanstven oproštaj od Eurolige

Cibona se dostojanstveno oprostila od Eurolige iako je poražena na svoma parketu od aktualnog prvaka, moskovskog CSKA sa 63:73. Poraz pred punim tribinama unatoč nogometnoj ligi prvaka dovoljno govori. Vukovi nisu dobro otvorili susret, CSKA je krenuo čvrsto i precizno, i u 18. minuti dolaze na +17 (22:39). Susret se potpuno okrenuo kada su u samo 90 sekundi Hrjapi tri puta suđeni koraci nakon čega je dobio čak dvije tehničke (isključenje), Anderson ubacuje svih 6 bacanja, publika postaje glasna i Cibosi se bude. Messina je i na pressici komentirao sporni treuntak:”Ne opravdavam Hrjapino ponašanje, ali treća odluka bila je primjer nepoštovanja i nerazumijevanja igre, primjer da se suci ponekad ponašaju kao mali policajci. Igrali smo dvije utakmice, jednu prije, drugu nakon toga.”

U nastavaku Perasović kreće sa nižom petorkom sa Anderson na četvorci, u obrani se igra zona, Princ je na jedinici ubrzao napade i Rusi se ne snalaze. Prkačin ubacuje dvije trice za samo -2 (50:52), Kus ubacuje 5 pona i Cibona vodi 55:54 početkom posljednje četvrtine, u 35. minuti rezultat je 60:60. Tada gosti rade seriju 8:0 i utakmica je odlučena:”Kad se dugo igra zona protivnik se uspijeva adaptirati… Za pobjedu protiv suparnika ovakve kvalitete trebalo nam je više raspoloženih igrača u napadu. CSKA igra čvrstu obranu bez puno grešaka. Nismo kalkulirali, želio sam svim igračima dati minute, ali sam isto tako želio dobiti utakmicu” nakon utakmice komentirao je Perasović.

Anderson je ubacio 17, Kus 12, Rozić 9, Prkkačin i Vukušić 8. Goste je predvodio Lorbek sa 15 koševa.