U 32.kolu HT Premijer lige Cibona je samo dan nakon velike probjede protiv Cedevite Olimpije očekivano slavila u Dubravi kod Furnira rezultatom 109:73.

Furnir je samo na startu tricom Ivana Tvrtka Majića vodio, a tada je uslijedila serija Cibosa 13:0 koju je zaustavio Ante Smolić. Nezadrživ za Dubravaše bio je Danko Branković koji je prvi dio lige proveo na posudbi u Furniru, a od prvih 15 poena Cibone ugradio je 13. Cibona se rezultatski odvojila nakon sedme minute (12:15), a već u drugoj četvrtini imala i +21 (46:25). Trener Cibone Vladimir Jovanović nije koristio Darka Planinića, a uz Brankovića koji je ubacio 22 poena uz 14 skokova svoje minute sjajno je iskoristio junior Vito Vujović koji je za 18 minuta ubacio 9 poena uz 3 asista. Mateo Drežnjak (7sk, 7as) i Ivan Novačić (trice 4/4) su ubacili po 16, a kod Furnira najefikasniji su bili Luka Pandurić (14) i Majić (12), dok su Makur Puou i Mihajlo Jerković dodali po 11.

Vladimir Jovanović:

Pokušali smo rasporediti minutažu i energiju, a najvažnije nam je bilo da uzmemo dva boda i ostanemo u ritmu bez ozljeda. Nije lako u manje od 24 sata poslije velike fizičke i emotivne potrošnje odigrati utakmicu. Čestitam momcima na pobjedi.

Jeronimo Šarin:

Rezultat naravno nije ohrabrujući, ali mene veseli nekakvih 15-20 minuta solidne igre u obrani. Naravno da je napadački bilo puno teže bez Isabella, ali ako produžimo vrijeme bolje igre u obrani onda mislim da ostanak u ligi neće doći u pitanje.

FURNIR – CIBONA 73-109 ( 18-27, 19-28, 24-26, 12.28)

KOMPLETNA STATISTIKA

Cibona će treći krug završiti susretom s Alkarom, a prije toga će u ponedjeljak, 26. travnja odigrati posljednje kolo ABA lige protiv Borca u Čačku.