Posljednjeg dana polufinalnog turnira PH za juniore skupine A u Sinju Cibona je u polufinalu pobjedila Dubravu rezultatom 113-68 a zatim u finalu Zadar sa 90-75.

Time su juniori Cibone osigurali nastup na završnom turniru PH koji se održava u Zadru a otvorit će ga sa Splitom 23. svibnja.

Turnir su mladi Vukovi završili neporaženi sa 5 pobjeda.

Ivan Juran, trener juniora:

”Turnir u Sinju me ugodno iznenadio jer je jako lijepo organiziran, odlično su nas primili. Čestitao bi Gradu i Klubu na organizaciji. Uspjeli smo pobjediti u svim utakmicama ovog poluzavršnog turnira. Vrlo je naporno bilo igrati 5 utakmica u 4 dana i potrudili smo se raspodijeliti minutažu i to se danas pokazalo presudnim, s time da smo danas u utakmici protiv Zadra pokazali i kvalitetu više u timskoj igri u oba smjera. Što se tiče same te utakmice imali smo u prvom poluvremenu problem s obrambenim skokom gdje smo Zadru dozvolili 12 napadačkih skokova i nismo se mogli odvojiti. Kad smo uspjeli timski to iskontrolirati, da zaustavimo taj njihov napadački skok, malo ubrzamo protok lopte u napadu, počeli smo se dizati. Svaki je igrač dao maksimalno koliko može. Idemo u finale u Zadar, igramo sa Splitom 23. svibnja. Čestitam momcima na enormnoj energiji i zalaganju, trudu i želji da pobjedimo ovaj turnir. Idemo se sad odmoriti i pripremiti za ovu iduću utakmicu.”