U 22. kolu ABA Lige košarkaši Cibone poraženi su od aktualnog prvaka Budućnosti rezultatom 91-82 i time su omjerom pobjeda i poraza 9-13 završili sezonu u ABA Ligi na 7. mjestu.

Cibona je cijelu utakmicu bila konkurentna, u jednom je trenutku vodila 13 razlike kod 59-46. Četiri minute prije kraja rezultat je bio 79-78 da bi u te zadnje 4 minute Budućnost napravila razliku sa 12-3. Cibosi su zabili ukupno 15 trica i to od čak 9 različitih strijelaca.

Kapetan Marin Rozić sa 9 je poena ostao sam na vrhu strijelaca ABA Lige i trenutno broji 2746 poena!

Najistaknutiji u redovima Vukova bio je Marko Ljubičić sa 17  poena a slijedio ga je Josip Bilinovac sa 11.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Mislim da je šteta što na kraju nismo pobjedili utakmicu, momci su odradili vrhunski posao. Jako nam je nedostajao Bundović, mislim da nam je falilo dubine i da je on bio možda bi utakmicu pametnije priveli kraju i dobili, no, ovi momci koji su igrali dali su sve od sebe i pokazali su pravi karakter i timsku igru koja nas je krasila cijele sezone u ABA Ligi. Večeras su sigurno bile dragocjene minute za Prkačina i Krešimira Ljubičića, to je jedno veliko iskustvo za njih tako da sve u svemu mislim da smo ove sezone napravili dobar posao što se tiče same ABA Lige. Dalje nas čeka hrvatsko prvenstvo i nadam se da ćemo se što bolje pripremiti za završnicu.”

Marin Rozić, igrač Cibone:

”Prije svega čestitke momcima na fantastičnoj sezoni što se tiče ABA Lige.  Što se tiče ove utakmice odigrali smo onako kako se očekivalo- neopterećeno, hrabro, praktički 40 minuta držali Budućnost na konopcima. Da je bilo možda malo sreće na kraju mogli smo pobjediti no ipak su na kraju pokazali da su euroligaška ekipa i čestitke i njima na pobjedi. Gotova je ABA Liga, mi ćemo se fokusirati na hrvatsko prvenstvo i sigurno da će biti lakše sad.”

BUDUĆNOST VOLI-CIBONA 91-82 (26-21, 19-24, 21-23, 25-14)

BUDUĆNOST VOLI: Jackson 6, Cole 11, Šehović 6, Clark 15, Barović 3, Clarke 6, Šehović 2, Gordić 6, Bitadze 24, Popović 8, Bell 4, Nikolić.

CIBONA: Bilinovac 11, Ljubičić M. 17Rogić 9, Marić 8, Bundović, Gilbert 8, Novačić, Prkačin 3, Rozić 9, Ljubičić K. 6, Pilepić 3, Markota 8.

Iduću utakmicu Vukovi igraju u ponedjeljak, 25.03. kada će ih u sklopu 18. kola HT Premijer lige ugostiti Osijek Vrijednosnice s početkom u 19.00 sati.