U 19. kolu ABA Lige Cibona je izgubila na Višnjiku od Zadra rezultatom 95-91.

Kod Cibone je najefikasniji bio Damir Markota s 21 košem. Bilinovac je postigao 15, a Rogić i Gilbert po 13 poena.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Čestitke Zadru na pobjedi, bilo je jako fino igrati u ovom ambijentu. To je uvijek inspiracija za moje igrače a tako je bilo i večeras. Stvarno neizvjesna utakmica od prve do zadnje minute. Mislim da se prelomila kad smo spustili petorku krajem treće četvrtine na 62-57 za nas, Zadar je napravio veliku seriju i tu se nismo uspjeli vratiti. Zadar je zasluženo dobio i ja im čestitam. Mi smo i unatoč zdravstvenim problemima i nedolaskom našeg kapetana Rozića uspjeli odigrali jednu borbenu, mušku utakmicu i čestitam zato i svojim igračima jer su dali sve od sebe i unatoč porazu, zadovoljan sam kako smo igrali.”

Ante Nazor, trener Zadra:

”Sigurno bitna utakmica, vidjeli smo koliko je ove godine bilo grčevito ove godine kad su te bitne utakmice zato čestitam svojim momcima koji su pokazali mentalnu i fizičku čvrstoću i čestitam i publici koja nas je bodrila od početka do kraja. Kako je glasnogovornik rekao, lakše se diše i gledamo prema naprijed.”

Cibona i Zadar sada imaju isti učinak 7-12, baš kao i Mornar. Zadar je sedmi, a Cibona deveta. Vodi Crvena zvezda sa 18-1, ispred Budućnosti i Cedevite koji imaju 13-5. Partizan je četvrti sa 12-6.

KK ZADAR- KK CIBONA 95-91 ( 22-22, 26-25, 22-17, 25-27)

ZADAR: Bašić 1, Marić 5, Žorić 11, Krajina, Vaughn 10, Dašić 14, Vuković 14, Brzoja 3, Špralja 14, Little 20, Božić 17, Planinić .

CIBONA: Bilinovac 15, Ljubičić M. 10, Rogić 13, Marić 1, Bundović 7, Gilbert 13, Novačić 9, Prkačin, Ljubičić K., Pilepić 2, Markota 21.