U 12. kolu HT Premijer lige Cibona je u Draženovom domu svladala Škrljevo rezultatom 101-92.

U dresu Cibone najistaknutiji su bili Damir Markota sa 17 i Josip Bilinovac sa 15 poena.

Ivan Velić, trener Cibone:

”Dobro odrađena utakmica, raspodjelili smo minutažu i nekim igračima koji su prije manje igrali svjesno dali više minuta. Bundovića smo pokušali koristiti no ta gripa i viroza od 5 dana je učinila svoje tako da nije mogao a vidit ćemo hoće li moći protiv Olimpije. 30 asistencija dovoljno govori o tome kako smo igrali, napadački dobro, obrana ne baš tako dobra ali najvažnije je da smo dobro odradili posao.”

Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva:

”Cibona je zasluženo pobjedila, u početku smo imali tu agresivnost no prevelikim brojem faulova Krstanovića, Šarca i Achrafa mislim da smo izgubili tu oštrinu. Previše smo primili poena u prvom poluvremenu, pokušali smo se vratiti u drugom, došli par puta ispod 10 no kvaliteta je presudila i naših previše promašenih slobodnih bacanja.”

Damir Markota, igrač Cibone:

”Najvažnije od svega je da smo pobjedili, da se nitko nije ozlijedio i da se nismo previše potrošili za nedjelju. S druge strane, ne smijemo si dozvoliti ovakve padove ali kao što sam rekao zaslužena pobjeda, bili smo bolji od prve do zadnje minute mada smo mogli i bolje.”

CIBONA- ADRIA OIL ŠKRLJEVO 101-92 (28-18, 28-25, 26-23, 19-26)

CIBONA: Bilinovac 15, Ljubičić M. 9, Rogić 7, Marić, Bundović, Gilbert 10, Novačić 6, Prkačin 5, Rozić 10, Ljubičić K. 12, Pilepić 10, Markota 17.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 18, Yacoubou 17, Ušić 10, Lebo 3, Barnjak 9, Uljarević 10, Kučan, Cvitković, Wiliams 16, Krstanović 9.

Iduću utakmicu Cibona igra u nedjelju, 20.01. kada u 16. kolu ABA Lige u goste dolazi Petrol Olimpija s početkom u 19.00 sati.