Košarkaši Cibone u trećem kolu HT Premijer lige pobjedili su Bosco rezultatom 67:107.

Na početku same utakmice salezijanci su uručili priznanje treneru Veliću u obliku fotografije što ga je posebno dirnulo: ”Zahvaljujem se ljudima iz Bosca na ovom priznanju kojeg sam dobio. Ti dani koje sam proveo kod njih su mi ostali u lijepom sjećanju i želim im da još dugo traju!”

O pristupu utakmici rekao je:”Dobro odrađen posao,podijelili smo minutažu. Uvjerljiva pobjeda, pristup je bio pravi bez ikakvog podcjenjivanja i jako mi je drago da smo profesionalno odradili utakmicu od početka do kraja.”

Sličnog je razmišljanja bio i Dominic Gilbert, igrač Cibone:”Počeli smo sporo, morali smo podići energiju kao što smo to napravili u drugom poluvremenu. Dobra utakmica, napravili smo ono što smo trebali a to je pobjediti utakmicu. Svi su imali svoju minutažu i svakako je ovo bio dobar trenutak za nastavak pobjedničkog niza nakon Cedevite.”

Najefikasniji u redovima Vukova bio je Karlo Uljarević sa 18 poena i 8 asistencija, Johndre Leon Jefferson je dodao 15, Nik Slavica 13…

BOSCO-CIBONA 67:107 (23:26, 10:29, 15:27, 19:25)

BOSCO: Tušek 6, Tešija 5, Gunjina 6, Palokaj 20, Chavlovich 11, Jularić, Tomić 1, Perković 1, Ogrizović, Viduka, Šetka 10, Korać 7.

CIBONA:  Bilinovac 3, Uljarević 18, M. Ljubičić 8, Marić 11, Gilbert 7, Novačić 5, Slavica 13, Bundović 5, Ross 12, Jefferson 15, Markota 9.

Sljedeću utakmicu košarkaši Cibone igraju u subotu, 27.10. kad u petom kolu ABA Lige gostuju kod Olimpije u 19:00 sati, dok već u ponedjeljak, 29.10. u četvrtom kolu HT Premijer lige u Draženovom domu dočekuju Zadar s početkom u 20:00 sati.