Košarkaši Cibone pobijedili su u Draženovom domu Škrljevo rezultatom 88:65 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske.

” Čestitao bih momcima na pobjedi. Kako smo i očekivali, protivnik nam je zadao probleme u prvom dijelu. Škrljevo je ekipa koja ima svoju čvrstinu i karakter te nismo mogli očekivati da ćemo bez dodatnog napora dobiti ovu utakmicu. Kad smo počeli igrati agresivno u obrani i promijenili igru postizali smo lagane poene te podizali samopouzdanje. Na kraju smo povećali rotaciju, nastojali smo igrati sa svih deset igrača i na taj način održavali ritam”, izjavio je na konferenciji za novinare nakon utakmice trener Cibone Ante Nazor.

” Trebamo se odmah okrenuti drugoj utakmici i nastojat ispraviti ove greške koje smo večeras radili”, zaključio je Nazor.

Najbolji strijelci u redovima domaće momčadi bili su Žorić sa 23 i Novačić sa 14, dok je goste predvodio Perković 21.

” Energetski smo pali u drugoj četvrtini. Nemamo takvu širinu kao Cibona i nama je to najveći problem. Tanki smo pod košem i kad nam Perković ostane bez malo zraka, tada nastaje problem. Ishitreno smo ušli u drugo poluvrijeme, puno grešaka smo napravili na osnovnim stvarima. To nam je bio najveći problem, što u osnovnim elementima nismo mogli parirati Ciboni. Uspjeli smo držati priključak prve dvije četvrtine, no kasnije pogreške dođu do izražaja i ekipe poput Cibone to znaju kazniti”, kazao je trener gostiju Damir Rajković nakon susreta.

Druga utakmicu na rasporedu je u subotu, 5. svibnja u 20:00 sati u SD Mavrinci.

Cibona – Škrljevo (24:25, 19:15, 22:5, 23:20)

CIBONA: Jularić, Bilinovac 4, Uljarević 4, Bistrović, Ratkovica 13, Žorić 23,  Ćorić, Gilbert 6, Novačić 14, Bošnjak 10, Rozić 8, Ljubičić 6

Škrljevo: Šarac 3, Štemberger 12, Jashari, Barnjak 14, Boban 5, Hrnjkaš, Perković 21, Konjević 1, Furlan, Janc, Vranković, Stipčić 9