U 24.kolu A-1 lige Cibona je pobijedila Alkar rezultatom 89:60 (30:16, 19:24, 23:10, 17:10).

Početna petorka Cibone u sastavu Marinelli, Sulejmanović, Bošnjak, Rozić i Šakić kreće jako od prve minute. Agresivna obrana i precizan šut doveo je Vukove u solidno vodstvo od 30:16 na kraju prve četvrtine uz odličnu igru Marinellija koji je zabio 10 koševa. U drugoj četvrtini gosti su se razbudili i dolaze do nekoliko lakih poena te smanjuju vodstvo Cibosa koji ipak čuvaju prednost i odlaze na odmor sa +9 poena (49:40).

U nastavku gledamo čvrstu igru Vukova koji nastavljaju s agresivnom obranom uz raspoloženog Šakića koji je do kraja treće četvrtine zabio 21 poena ( 72:50). Do završetak utakmice minutažu su dobili igrači koji su manje igrali. Iskoristili su dečki svoju priliku i rutinski priveli utakmicu kraju te upisali još jednu pobjedu na domaćem terenu.

Kod Vukova najbolji je bio Šakić koji je zabio 21 poena te Bošnjak 19 dok je kod gostiju najbolji bio Šarac s 15 koševa.

Trener Damir Mulaomerović nakon utakmice:

“Odigrali smo onoliko koliko je trebalo. Malo su momci ispražnjeni zbog derbija kojeg smo igrali prije manje od dva dana. Pobjedili smo i idemo dalje. Dečki će dobiti tri dana slobodno i onda ulazimo u završni dio. Čekaju nas dvije važne utakmice protiv Šibenika i Splita. Imat ćemo dovoljno vremena da se spremimo. Napravit ćemo jedan mini ciklus priprema, možda odigrat i neku prijateljsku utakmicu kako bismo se dobro spremili za ono šo nas čeka.”

CIBONA: Reynolds, Uljarević 3, Šakić 21, Marinelli 17, Marić 2, Žorić 4, Ćorić 2, Bošnjak 19, Rozić 7, Sulejmanović 11, Joksimović 3, Gospić

ALKAR: Boban 11, Svalina, Modrić 4, Vrkić 8, Gaurina 2, Bilandžić 7, Jurela, Šarac 15, H.Vučić 12, K.Vučić 1