Cibona je doživjela peti poraz u prvom dijelu Eurolige od talijanskog Avellina 79:75 (13:18, 28:18, 12:15, 26:24). Unatoč ovom porazu Cibona je ostala na 4. mjestu skupine A i čeka ždrijeb TOP16 Eurolige koji će se održati u ponedjeljak u 13:00 sati.

Cibona je loše otvorila utamicu i domaćini vrlo brzo dolaze do 7:2. Srećom, Cibona se budi i preko Kusa i Callowaya smanjuje na 9:8, da bi zakucavanjem Prkačina došli i do prednosti 19:18. Ipak do kraja poluvremena Avellino dolazi do prednosti 41:36, a u tom periodu najviše problem Vukovi su imali sa Williamsom koji je za prvih 20 minuta ubacio 14 koševa i uhvatio sedam lopti.

Earl Calloway @ Avellino (10.EL-regular 2008/09)

Najbolji strijelac protiv Avellina sa 20 poena čemu je pridodao 9 skokova i 4 asistencije - Earl Calloway

Nakon odmora Cibona radi seriju 8:0 i dolazi do +3 (41:44) nakon čega se igra koš na koš. U lošoj trećoj dionici obiju momčadi Cibona je smanjila prednost domaćina (53:51), a slično se nastavilo i u posljednjoj dionici u kojoj smo gledali veliku borbu bez prevelike ljepote. Avellino je bio u prednosti sve do 37. minute kada Prkačin ubacuje za prednost Cibone 63:64.

Cibona u ključnim trenucima igra slabiju obranu i što kažnjavaju Diener i Porte tricama, a Warrena polaže za 71:66. Calloway u posljednjoj minuti ubacuje tricu za 71:69, Prkačina ima 2 bacanja za izjednačenje ali na žalost ubacuje samo jedno i omogućava Avellinu treću pobjedu u posljednjem nastupu ove sezone u Euroligi.

Kod Cibone najbolji pojedinac bio je Earl Calloway sa 20 poena, 9 skokova u 4 dodavanja, dok je Prkačin ubacio 17 uz 4 skoka te Anderson 14 (5/8). Za domaćine je Diener ubacio 20, Warren 12.