Cibona osvojila drugo mjesto u Kupu Krešimir Ćosić

Nakon burne utakmice Cibona je poražena od Zadra u finalu Kupa Krešimir Ćosić, rezultatom 68-80. Unatoč smanjenoj rotaciji, Vukovi su odigrali dobru utakmicu bez predaje, ali to nije bilo dovoljno da odnesu pobjedu.

Trener Cibone, Dino Repeša, odlučio je utakmicu otvoriti petorkom: Krešimir Radovčić, Aleksandar Aranitović, Ivan Majcunić, Filip Bundović i Domagoj Vuković. Trener Zadra, Josip Jusup, na teren šalje petorku: Luka Božić, Marko Ramljak, Arijan Lakić, Juan Palaunde Davis Jr. i Lovro Mazalin.

Prva četvrtina igra se visokim intenzitetom, ali s malo postignutih koševa. Cibona započinje s dva centra što se pokazuje kao dobra opcija kako za napad tako i ta obranu. Čvrste obrane obje momčadi i puno tenzija u zraku svele su igru na taktičko nadmudrivanje. Bundović svojom igrom u postu drži Vukove u utakmici, a za Zadar se ističe Božić. Igra se koš za koš i četvrtina završava rezultatom 12-13 za Zadar.

Cibona u drugu četvrtinu ulazi serijom od 5-0 i uzima vodstvo 17-13. Zadar brzo stiže tricom Božića i zicerom Žganeca. Nakon pola vremena igre Zadar ulazi u rani bonus, ali uz to zabija četiri trice zaredom čime odlaze u prednost od +10. Loš šuterski niz Cibone omogućava Zadru da se odvoji. Bundović prekida niz Zadra slobodnim bacanjem, ali šuterska nadmoć Zadra odvodi ih u veliku prednost. Na odmor se odlazi rezultatom 27-38.

Drugo poluvrijeme otvoreno je dvjema tricama, po jedna sa svake strane. Utakmica doživljava preokret, Cibosi dižu svoju igru na višu razinu. Dobrom serijom približavaju se Zadru na samo četiri poena zaostatka, 51-55. No, Zadar uspijeva zadržati prednost tricama Drežnjaka i Božića. Dobru četvrtinu Vukova predvodili su Radovčić s 12 poena i Aranitović s 9. Četvrtina završava rezultatom 54-61.

Zadnja četvrtina kreće pokušajem Cibone da sustigne zaostatak, ali uslijedio je period od tri minute bez postignutog koša. Obje ekipe rade niz pogrešaka sve do zakucavanja Drežnjaka. Cibosi ostaju bez dva igrača s već ionako skraćenom rotacijom. Nakon toga Zadar preokreće utakmicu u svojem smjeru i privodi ju mirnom kraju.  Luka Božić predvodio je Zadar do naslova izvrsnom utakmicom, triple double učinkom, 27-10-10. Utakmica završava rezultatom 68-80.

KK Cibona: Krešimir Radovčić (17), Aleksandar Aranitović (14), Filip Bundović (12), Ivan Majcunić (10), Domagoj Vuković (8), Ivan Perasović (4), Filip Ferderber (3), Zvonimir Kujundžić, Matej Crnogorac, Josip Krizmanić.

KK Zadar: Luka Božić (27), Arijan Lakić (19), Karlo Žganec (15), Dario Drežnjak (10), Lovro Mazalin (4), Marko Ramljak (3), Vice Grbić (2), Juan Paulandus Davis Jr., Krševan Klarica, Petar Vujačić, Adem Mekić, Patrik Jambrović.