KK Cibona – KK Bosco 84 – 69 (29-17, 20-18, 15-20, 20-14)

Cibona je u susret krenula s petorkom Krešimir Radovčić, Ivan Majcunić, Aleksandar Aranitović, Ivan Perasović i Domagoj Vuković. Bosco je na drugoj strani krenuo s petorkom Bruno Bubalo, Tin Tikveša, Nikola Ivanković, Borna Katanović i Dino Butorac.

Odmah je Cibona otvorila utakmicu serijom 13-2 u samo tri minute koševima Radovčića, Majcunića i Perasovića te je trener Bosca bio primoran pozvati prvu minutu odmora. Bila je to dobra odluka jer su igrači Bosca na parketu odgovorili nešto boljom igrom te u sljedećih šest minuta s 8-12 smanjuju zaostatak na sedam poena (21-14). Ipak, do kraja četvrtine Cibona je vratila dvocifrenu prednost tricama Majcunića i Aranitovića te polaganjem Pavkovića za rezultat prve četvrtine 29-17.

Otvorio je Bosco drugu četvrtinu tricom Marata Kosa, no Cibona ubrzo uzvraća koševima Radovčića, Majcunića i Golemca za najvećih +15 na susretu (35-20). Ne pradaju se igrači Bosca i u nastavku vraćaju zaostatak na samo deset poena (39-27). Slijedi mini serija Cibone koja opet vraća osjetniju prednost na svoju stranu (+18), no onda Bosco uzvraća svojom serijom 8-0 za 45-35. Do kraja prvog poluvremena Cibona je s četiri poena postavila konačan rezultat 49-35.

Treću četvrtinu Bosco je otvorio s 4-2, ali Cibona uzvraća sa 7-0 za 58-39 i najvećih +19 na susretu. Trend serija nastavlja se i u ovom dijelu utakmice pa tako koševima Dine Butorca, Ivankovića i Bubala gosti smanjuju zaostatak na samo osam poena (61-53). Do kraja četvrtine Bosco je održao prihvatljivih devet poena zaostatka za rezultat 64-55. Bosco je i treću četvrtinu uzeo na svoju stranu s 15-20.

U posljednjih deset minuta Cibona kreće ‘ozbiljnije’, i nakon tri minute rezultat na semaforu pokazuje 73-55, a Ante Samac primoran je pozvati minutu odmora. Do kraja susreta gledali smo Bosco koji pokušava smanjiti prednost, a Cibonu koja pokušava održati istu. Konačan rezultat postavio je Krizmanić s linije slobodnih bacanja za 84-69.

Ante Samac, trener KK Bosco: – ‘Čestitam ekipi Cibone na zasluženoj pobjedi. Periodi naše igre su bili premali, u prekratkom obliku, a da bi značajnije ugrozili Ciboninu kvalitetu. Na nama je da se spremimo za utakmice koje nam slijede. Još jednom čestitam ekipi Cibone.’

Nikola Ivanković, igrač KK Bosco: – ‘Što se igre tiče, ekipa Cibone je iskusnija i bolja. Mi smo dali sve od sebe, ali moramo još trenirati i biti spremni za nadolazeći tjedan. Imamo Zadar, Zabok i Škrljevo i te utakmice moramo pobijediti kako bi imali lakši nastavak.’

Jakša Vulić, trener KK Cibona: – ‘Došli smo do novih bodova u utakmici sa Boscom koji je ostao još uvijek bez pobjede u ovom prvenstvu. Imali smo teško putovanje u Podgoricu. Praktički smo se vratili sinoć pred utakmicu, i odradili bez treninga. Jedino što je važno je da smo zabilježili pobjedu i izbjegli potencijalne ozljede i ostalo nam je sad tri dana da se spremimo za slijedeću utakmicu protiv Zadra. Osjeća se lagano kako prvenstvo odmiče umor kod ovihpetorice seniora, tako da je evidentno da će nam u nastavku biti sve teže i teže. Ali, eto, čekamo kako će se rasplesti ova situacija sa registracijama i nadamo se tu najboljem.’

Josip Pavković, igrač KK Cibona: – ‘Bosco mlada ekipa, bili su dosta agresivni ispočetka, držali su nas na nekih 10 razlike, no naša starija ekipa je napravila razliku. Onda smo mi mlađi dobili priliku i držali smo taj rezultat i završili utakmicu mirno. Atmosfera u ekipi je dobra. Samo da upišemo tu prvu pobjedu i u ABA ligi i bit će to sigurno bolje.’