Košarkaši Cibone u splitskim su Gripama izborili  polufinale Kupa Krešimira Ćosića preko Škrljeva rezultatom 78-71.

Cibonin je najbolji igrač u ovom susretu bio Ivan Novačić s 21 poenom i 5 skokova a istaknuo se i Marko Ljubičić s 15 poena.

Ivan Velić,trener Cibone:

”Jedna loša utakmica s naše strane, međutim, najvažnije u ovakvom sistemu natjecanja je da se pobjedilo i da smo ušli u polufinale Kupa. Nadam se da ćemo u polufinalu puno bolje izgledati i da ćemo ove stvari koje su izgledale loše i ispraviti. Kup je takvo natjecanje u kojoj je svaka utakmica teška pa tako očekujem i u polufinalu izrazito tešku utakmicu. Čestitam igračima jer su u drugom poluvremenu dali puno više nego u prvom i na kraju smo zasluženo dobili.”

Ivan Novačić, igrač Cibone:

”Na kraju je ipak bitna pobjeda bez obzira kako smo mi igrali. Ako smo već morali odigrati jednu lošu utakmicu bolje je da se to dogodilo sada. Ovo nam je bilo jedno veliko upozorenje za sutra, da moramo svih 40 minuta igrati maksimalno koncentrirano, inače ćemo imati problema sa svim ekipama.”

CIBONA-ŠKRLJEVO 78-71 (23-16, 13-19, 21-16, 21-20)

CIBONA: Bilinovac 8, Ljubičić M. 15, Rogić 4, Marić , Bundović , Gilbert 2, Novačić 21, Prkačin, Ljubičić K. 8, Rozić 9, Pilepić 4, Markota 7.

ŠKRLJEVO: Krstanović 5, Barnjak 15, Ušić 10, Uljarević 13, Yacoubou 9, Štemberger 3, Kučan, Lebo 5, Cvitković, Šarac 2, Williams 9.

Polufinalna utakmica igra se sutra u 16.30 sati a Cibosi će igrati protiv boljeg iz susreta između Zadra i Bosca koji je na rasporedu danas u 15.30 sati.