Košarkaši Cibone u 15.kolu A1 lige na domaćem terenu svladali su KK Vrijednosnice Osijek 97:69 (16:26, 24:11, 25:13, 32:19).

Vukovi su slabije ušli u utakmicu, gosti iz Osijeka su kontrolirali igru tijekom cijele prve četvrtine što ih je dovelo do uvjerljivog vodstva već na samom startu utakmice (4:12). Bolju igru gosti su pokazali i početkom druge četvrtine, no Vukovi iskusno, uz dobru obranu i par ukradenih lopti, okreću rezultat i odlaze na odmor s tri poena prednosti (37:40).

U drugi dio utakmice Cibosi ulaze puno čvršće i agresivnije te uz nekoliko odličnih obrana dolaze do visokih +15 koševa prednosti na kraju treće četvrtine (65:50). U zadnjoj četvrtini Vukovi nastavljaju s čvrstom obranom, zabijaju lagane poene te rutinski privode utakmicu kraju.

Cibosi su se tako na domaće terenu uvjerljivo revanširali za poraz u Osijeku u prvom dijelu prvenstva.

Trener gostiju Vladimir Krstić: “Zaslužena pobjeda Cibone, malo previsoka. Držali smo se dobar dio utakmice, ali sa smanjenom rotacijom nismo uspijeli izdržati do kraja.”

Trener Cibone Damir Mulaomerović: “Teška utakmica za nas. Možda smo se potrošili više nego što smo trebali. U momentima kad smo odigrali malo jaču obranu dominirali smo u svim segmentima. Možemo biti zadovoljni s pobjedom.”

CIBONA: Reynolds 8, Šakić 21, Marinelli 8, Marić 4, Žorić 25, Ćorić 2, Bošnjak 2, Rozić 14, Sulejmanović 3, Slavica 1, Joksimović 5, Gospić 4

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: J.Šarac, Došen, Robinson 3, Vuković 13, Katura 14, A.Šarac 13, Krajina 6, Karlović, Mustapić 20, Turalija