Košarkaši Cibone pobijedili su u gradskom derbiju KK Zagreb u zaostaloj utakmici 6.kola A-1 lige 90:70 (27:25, 13:25, 19:20, 11:20).
U cijelom prvom dijelu utakmice domaćin Zagreb držao je priključak uz Cibonu.  U jednom dijelu utakmice krajem druge četvrtine domaćin dolazi čak i do kratkog vodstva. Međutim prednost nije dugo trajala, Vukovi odlaze na poluvrijeme s +10 (40:50).

Početkom drugog poluvremena Cibosi su s nekoliko sjajnih poteza povećali svoju prednost, te su do kraja zadnje četvrtine ostavrili razliku od +20 poena i tako rutinski stigli do još jedne pobjede.

U redovima Cibosa najraspoloženiji su bili Šakić s 19 i Marić s 18 poena, a treba istaknuti i odličnu igru kapetana Marina Rozića koji se vratio nakon viroze i zabio 12 koševa. Kod domaćina najbolji je bio Božić s 19, a odmah iza njega Junaković i Batur po 15 koševa.
“Idemo dalje nakon ove pobjede. Sutra Liga prvaka pa za vikend Karpoš Sokoli, a onda opet dalje šta nas čeka po rasporedu. Pohvalio bih sve dečke koji su odradili dobar dio posla. Bili smo dobri večeras i zasluženo pobijedli,” izjavio je kratko nakon pobjede trener Damir Mulaomerović.

ZAGREB: Majcunić 2, Junaković 15, Perić, Vitali 1, Majić, Vlaić 10, Božić 19, Batur 15, Marčinković 6, Palokaj 2

CIBONA: Uljarević 3, Šakić 19, Marinelli 8, Marić 18, Ćorić 2, Bošnjak, Rozić 12, Ljubičić, Sulejmanović 4, Slavica 10, Joksimović 2, Gospić 12